Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijoje atidarytas gimnazijos istorijos centras

Šiuolaikiškai įrengtoje erdvėje nuo šiol bus eksponuojami svarbiausi gimnazijos istorijos momentai ir pristatomas poetas Kristijonas Donelaitis, kurio garbei pavadinta ši gimnazija.

Istorijos centro atidarymo dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius. Jis pasakojo, kad anksčiau mokyklos muziejus buvo įkurtas kitose, mažose patalpose, tačiau 2016 metais, kai buvo atidarytas „raudonasis“ gimnazijos pastatas, reikėjo muziejų perkraustyti.

Istorijos centras įkurtas buvusiame fizikos kabinete, jį visiškai pertvarkius ir atnaujinus. Istorijos centrą kuruos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Janulaitytė. Ji kartu su gimnazistėmis pristatė, ką galima išvysti naujajame istorijos centre, kokia informacija čia yra saugoma.

Naujasis mokyklos istorijos centras suskirstytas į dvi ekspozicijas.

Pirmojoje ekspozicijoje – mokyklos kūrimosi ir istorijos raida, pedagogų ir moksleivių veikla, kultūrinis ir sportinis gyvenimas. Gimnazijos istorijos centre taip pat įrengtas projektorius, tad čia bus galima rengti įvairius pristatymus ir edukacines programas, be to, daug mokyklos istorijos archyvinių dokumentų yra skaitmenizuoti.

Antrojoje ekspozicijoje yra pristatomas poetas Kristijonas Donelaitis, jo gyvenimo faktai, pristatoma poeto kūryba, žinomiausi kūriniai.

Į atidarymo ceremoniją atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, daug prie šio istorijos centro įkūrimo prisidėjęs ir finansiškai parėmęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Butkevičius, pagalbą darbais suteikę verslininkai: Vytautas Sabaliauskas, pagaminęs baldus, bei jo kolega Raimondas, padėjęs parinkti patalpų dizainą, sukurti slankiojančius stendus.

Viena svarbiausių viešnių buvo mokytoja Zita Jasaitienė, kuri rūpindavosi ankstesniu gimnazijos muziejumi. Atskiros padėkos skambėjo gimnazijos mokytojoms: Žavintai, Almai, Audronei ir Reginai, kurios ėmėsi istorijos centro įkūrimo veiklos, rinko ir sistemino turimą istorinę medžiagą, atrinko nuotraukas, apdovanojimus, kūrė jiems aprašus. Dar viena didelė padėka skambėjo mokytojai Nijolei Černauskienei, kuri padėjo suredaguoti tekstus.

Visiems, prisidėjusiems prie edukacinės erdvės įkūrimo, įteikta dovanėlė – gimnazijos simbolis – pelėda, kuri pagaminta iš tikro vaško.

[soliloquy id=”13333″]

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top