Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kviečia į monografijos „Pilviškiai“ pristatymą

2021 gegužės 20 dieną, ketvirtadienį, 16.00 val. kviečiame visus, kam įdomi Pilviškių istorija, jų praeities asmenybės, tradicinė kultūra, architektūra, švietimas  bei šiandienos gyvenimas, į monografijos  „Pilviškiai“ pristatymą.

Monografija aprėpia daugybę Pilviškių gyvenimo sričių – nuo geografijos, apylinkių augmenijos, miestelio ir parapijos istorijos, žydų bendruomenės gyvenimo ir tragiško likimo, sovietų okupantų represijų ar atkaklaus partizanų priešinimosi iki dabartinės Pilviškių seniūnijos žmonių gyvenimo, kaimo bendruomenės ir verslo.

Ypač daug dėmesio skiriama švietimui ir kultūriniam gyvenimui – nuo knygnešių ir daraktorių, pradžios mokyklos ir Pilviškių gimnazijos iki bibliotekų veiklos, Pilviškių, Paežerių ir Alksnėnų meno kolektyvų. Taip pat pristatoma  tradicinė medžiaginė ir dvasinė kultūra, bažnyčių architektūra ir meno vertybės, pilviškiečių šnektos ypatybės, spausdinama pluoštas tautosakos. Leidinyje puikuojasi žymesnių kraštiečių biografijos, žemėlapiai, pateikiama asmenvardžių rodyklė.

Apie visa tai ir dar daug daugiau sužinosite apsilankę Pilviškių vasaros estradoje Jovarų gatvėje. Susitikime dalyvaus monografijos vyriausiasis redaktorius sudarytojas Venantas Mačiekus, bus galima įsigyti šį labai mažu tiražu išleistą vertingą leidinį. Renginyje būtina laikytis visų karantino laikotarpiu galiojančių saugumo reikalavimų.

Išsamesnės informacijos kreiptis į  Pilviškių miestelio bendruomenę (tel. 8 610 46301) arba Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centrą (tel. 8 687 78860).

Organizatorių informacija

eFoto.lt nuotr.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top