Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kraštovaizdžio architektai susipažino su Vilkaviškio rajonu

Spalio 1–2 dienomis Vilkaviškio rajone lankėsi būrys kraštovaizdžio architektų ir kitų šios srities specialistų. Čia pirmą kartą vyko Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos organizuojamas renginys „Kraštovaizdžio erdvės – Sūduva 2021“.

Pirmoji renginio dalis buvo skirta susipažinti su Vilkaviškio miesto kraštovaizdžio objektais. Aplankytas Vilkaviškio miesto sodas, šiuo metu tiesiamas paupio takas ir aplink jį statoma gyventojų poilsiui ir pramogoms skirta infrastruktūra, aprodyta naujoji Vilkaviškio autobusų stotis, J. Basanavičiaus aikštė bei jos prieigos ir kitos miesto vietos.

Po viešąsias miesto erdves svečius lydėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės mero patarėjas Kazys Kiaulakis, Architektūros skyriaus vedėja, rajono architektė Vita Valaitienė ir šio skyriaus vyriausioji specialistė, kraštovaizdžio architektė Jolanta Juchnevičienė. Susitikime taip pat dalyvavo asociacijos „Sūduvos sodai“ vadovas, kraštovaizdžio architektas Vytautas Lekešius.

Beje, prieš atvykdami į Vilkaviškį, renginio dalyviai lankėsi Marijampolėje ir joje taip pat lankė miesto centrinės dalies objektus.

Po kelias valandas trukusios ekskursijos po Vilkaviškio miestą, renginio dalyviai išskubėjo į Paežerių dvaro sodybą, kur jų jau laukė Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai – Savivaldybės Administracijos direktorius Vitas Gavėnas ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Savivaldybės vadovai sveikino atvykusius kraštovaizdžio architektus ir kitus specialistus, vildamiesi, kad sparčiai besikeičiantis Vilkaviškio miestas paliko gerą įspūdį. Vadovai taip pat tikėjosi išgirsti naudingų įžvalgų ir patarimų, kaip toliau sėkmingai plėtoti vykdomus projektus, kad jie puoštų mūsų krašto erdves.

Kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovais Paežerių dvare vyko aplankytų objektų aptarimas. Be to, renginio vadovas, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos valdybos narys Alvydas Mituzas pristatytė profesoriaus Pauliaus Kavaliausko pranešimą „Suvalkijos nacionalinio parko kūrimo perspektyva“.

Antrąją renginio dieną rajone viešintys kraštovaizdžio architektai susipažino su Vilkaviškio rajono savivaldybės gamtos ir kultūros vertybėmis: lankėsi Bartninkuose, čia pasivaikščiojo po Jono Basanavičiaus tėviškės ąžuolyną, tada vyko į Pajevonio miestelį ir galiausiai atrado Vištyčio regioninį parką. Patirtus įspūdžius renginio dalyviai aptarė Vištyčio regioninio parko informaciniame centre, kur jų maloniai laukė Vištyčio regioninio parko direkcijos vadovas Nerijus Paškauskas.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top