Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Konferencija-forumas „Sėdėjęs (ne) Žmogus”

Šiandien vyksta asociacijos „Keisk požiūrį“ organizuota konferencija-forumas „Sėdėjęs (ne) Žmogus”. Konferencija yra paskutinioji „Užimtumo veiklų organizavimo socialinę atskirtį patiriantiems asmenims“ projekto dalis.

Asociacijos „Keisk požiūrį“ pirmininkas Eimantas Botyrius pristatydamas šios dienos renginį akcentavo, kad kalbėti tema apie kalinčius ar sugrįžusius iš įkalinimo įstaigų nėra lengva, todėl ir renginių bei konferencijų šia tema mažai.

Dėl šios priežasties asociacijos nariai pasidalyti savo asmenine patirtimi sukvietė žmones, kurie vienaip ar kitaip susiduria su įkalinimo įstaigomis – atlieka bausmes, yra atliekančiųjų bausmes artimieji ar dirbantieji įkalinimo įstaigose.

Šiandieninės konferencijos tikslas – pabandyti suprasti, kodėl visuomenėje vyrauja nuomonė, jog, atlikęs bausmę ir grįžęs iš įkalinimo įstaigos, žmogus yra „kitoks“ bei kaip visi kartu galėtume šią nuomonę pakeisti.

Konferencijoje „Sėdėjęs (ne) Žmogus” taip pat dalyvavo Savivaldybės meras A. Neiberka. Vadovas pažymėjo, jog tokiomis temomis kalbėti yra itin svarbu. „Kiekvienas iš mūsų esame visuomenės dalis, todėl yra būtina priimti, suprasti bei stengtis padėti. Nė vienas iš mūsų nežinome, kur gyvenimas gali nuvesti. Džiaugiuosi organizacijos „Keisk požiūrį“ veikla. Ačiū, kad padedate rajono gyventojams spręsti jų problemas, taip keičiant ir jų gyvenimą“, – kalbėjo meras.

Pirmoje konferencijos dalyje skaityti pranešimai temomis: „Kas yra Žmogus?“, „Nuostatų pokytis: nuo nusikaltėlio iki suklydusio žmogaus“, „Institucijų darbuotojai: pagalba žmogui ar galios demonstravimas?“, „Aš sėdėjęs. Aš–Žmogus“ įtraukė visus, susirinkusius Vilkaviškio kultūros centre. Antroje renginio dalyje vyks diskusija, kurios metu bus bandoma ieškoti atsakymų į žmonėms dažnai kylančius klausimus: kur yra kelio į nusikaltimą pradžia bei kaip visuomenė „pasitinka“ suklydusį ir bausmę jau atlikusį žmogų?

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top