Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Klausučiuose suplevėsavo Lietuvos mažosios kultūros sostinės 2021 vėliava

Praėjusių metų pabaigoje Vilkaviškio rajono savivaldybę pasiekė džiugi žinia – Klausučiai tapo Lietuvos mažąja kultūros sostine!

Jau sausio pradžioje kaimo gyventojus bei svečius turėjo nudžiuginti atidarymo šventė, tačiau dėl šalį sukausčiusio griežto karantino visi kultūriniai renginiai buvo atšaukti.

Nors koronaviruso pandemija pakoregavo suplanuotų renginių grafiką, tačiau kūrybingoji Klausučių kaimo bendruomenė rado išeitį ir balandžio 9 d. „Drive-in“ formatu (žiūrovai renginį stebėjo tik iš automobilių) surengė įspūdingą Lietuvos mažosios kultūros sostinės atidarymo renginį.

Svarbus renginys prasidėjo iškilminga akimirka – Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavos pakėlimu. Iškilmingai iškelti Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliavą patikėta pirmajai Klausučių seniūnijos seniūnei Gemai Skystimienei ir pirmajai Klausučių kaimo bendruomenės pirmininkei Violetai Stikliuvienei.

Šventinį renginį vedė pats bendruomenės pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas, tačiau stovėti scenoje vienas bendruomenės vadovas nebuvo linkęs – juk ir tikslas tapti kultūros sostine buvo pasiektas bendromis jėgomis. Taigi, į sceną buvo pakviesta Klausučių seniūnė J. Skystimienė, kuri tarė sveikinimo žodį.

Visus metus mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Klausučiuose vyks daugybė įdomių renginių, koncertų, susitikimų, į kuriuos bus kviečiami tiek vietiniai, tiek visos šalies gyventojai.

Klausučiams šie metai svarbūs dar ir tuo, kad gyvenvietė kartu švęs ir savo šimtmečio jubiliejų. Numatyta, kad liepos mėnesį įvyks Klausučių šimtmečio šventė.

Su neeiliniu įvykiu sveikinęs Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, linkėjo sėkmingo suplanuotų renginių įgyvendinimo ir įsimintinų šventinių metų akimirkų.

„Šis garbingas vardas yra visos vietos bendruomenės pasiekimas. Šie metai ypatingi ir tuo, kad Klausučiai kartu švęs ir savo šimtmečio jubiliejų. Mažosios kultūros sostinės titulas – tai ne tik įpareigojimas, bet ir galimybė būti dar labiau žinomiems ir matomiems, garsinti savo darbais ir pasiekimais mūsų visų taip mylimus Klausučius. Tad linkiu, kad garsas apie Klausučių kraštą toli sklistų!” – linkėjo Savivaldybės meras A. Neiberka.

Prie sveikintojų prisijungė Europarlamentaras Juozas Olekas, Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Lina Kružinauskienė. Šventės dalyviams koncertavo vokalinės studijos „Akimirka“ tercetas Ieva Andriulionytė, Emilija Klimašauskaitė, Barbora Kinderytė, operos solistė Emilija Finagėjevaitė, solistas Žygimantas Foktas, suteikę žiūrovams daug puikių emocijų ir nepamirštamų akimirkų, šokiais renginį papuošė Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro šokėjos, žiūrovus stebino įspūdingas lazerių šou, o šventinį vakarą vainikavo gyvenvietę nutvieskę fejerverkai.

Taigi, Mažąją kultūros sostinę simbolizuojanti vėliava jau plazda prie įvažiavimo į Klausučius ir prie kultūros namų, o gyvenvietę puošia stendai, pranešantys, jog Klausučiai – 2021 m. Lietuvos mažoji kultūros sostinė.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top