Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Klausučiai šventė 100 metų jubiliejų!

Puikus oras, gera nuotaika ir įspūdingi atlikėjų pasirodymai lydėjo į Klausučius iš įvairiausių rajono kampelių sugužėjusius gyventojus bei kaimo svečius. Čia liepos 10 d. garsiai ir iškilmingai atšvęstas Klausučių kaimo 100-metis. Šią ypatingą dieną kaimo gyventojai ir gausiai susirinkę svečiai šventė Klausučių kaimo žmonių darbo, ryžto, tikėjimo šventę – 100 metų sukaktį.

Šventė prasidėjo iškilminga eisena su Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestru ir šokėjomis (vad. S. Mickevičius ir S. Jankienė). Į nuotaikingą eiseną įsijungė kaimo bendruomenės nariai, šventės svečiai, kaimo gyventojai. Linksmai atžygiuota prie Šeimenos upelio, kurio pakrantėje įvyko 100-mečio skulptūros atidengimo ceremonija. Čia taip pat prisiminta Klausučių kaimo istorija.

Senovėje dabartinių Klausučių vietoje ošė Sūduvos giria. Klausučių kaimas – jaunas, susikūrė per 1920–1936 m. žemės reformą, kai Lietuvos savanoriams buvo išdalyta Pocviečio dvaro žemė. Antrojo pasaulinio karo metais ties Žaliąja tris mėnesius virė fronto linija, ir išpuoselėta gyvenvietė buvo beveik visiškai sunaikinta. Tačiau gyventojų tai nepalaužė ir bėgant metams Klausučiai palaipsniui atsikūrė. Kiekvieno čionykščio indėlis padėjo gyvenvietei plėstis ir nuo 1950 metų Klausučiai tapo apylinkės centru, Rumokų bandymų stoties eksperimentinio ūkio centrine gyvenviete, 1971 metais suprojektuota architekto Veličkos. 1995 metais Klausučiai tapo Klausučių seniūnijos centru.

„Tik darbščių žmonių dėka esame ypatingi, nuolat tobulėjantys ir stebinantys. Įveikėme visus sunkumus, išgyvenome fronto linijos smūgius ir tuo didžiuojamės”, – susirinkusiesiems kalbėjo renginio vedėja Rūta.

Įamžinant žmonių triūsą, iškilmingai atidengta skulptoriaus Raimondo Blažaičio Klausučių 100 metų sukaktį įamžinanti skulptūrinė kompozicija. Ją atidengti patikėta Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algirdui Neiberkai, Klausučių seniūnijos seniūnei Juditai Skystimienei ir Klausučių kaimo bendruomenės pirmininkui Ramūnui Puodžiūnui. Skulptūrą pašventino Vilkaviškio dekanas kun. Virginijus Gražulevičius.

Po iškilmingo momento šventė persikėlė į pagrindinę sceną, kurioje vakaro koncertą pirmieji dovanojo Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras kartu su šokėjomis. Gausiai susirinkusius kaimo gyventojus ir svečius sveikino Klausučių seniūnijos seniūnė J. Skystimienė ir Klausučių kaimo bendruomenės pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas.

„Man garbė būti čia su jumis. Garbė prisidėti prie visų šių gražių sveikinimų Klausučių šimtmečio proga. Dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie Klausučių kūrimo, puoselėjimo. Dėkoju Klausučių seniūnijos žmonėms, rėmėjams, kurie nuoširdžiu darbu padėjo organizuoti šią šventę“, – kalbėjo Klausučių seniūnijos seniūnė J. Skystimienė.

Klausučių kaimo bendruomenės pirmininkas R. Puodžiūnas džiaugėsi, kad į Klausučius pirmą kartą susirinko tiek gražių veidų. Jis priminė, kad šiais metais Klausučiai yra ir Lietuvos kultūros mažoji sostinė. „Esame jauni, bet galingi. Kaimo bendruomenė, seniūnija, kultūros namai deda didžiules pastangas, kad mūsų kraštas būtų matomas, žinomas ir, kad mūsų kraštas būtų gražus“, – sakė jis.

Jubiliejinius metus minintys Klausučiai sulaukė daug sveikinimų. Pasveikinti Klausučių gyventojus ir visus susirinkusius atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Savivaldybės meras A. Neiberka sveikindamas kalbėjo, kad Klausučiai šiuo metu tiesiog klesti. Jis džiaugėsi, kad Klausučiai gali pasigirti nepaprastai gražiu kraštovaizdžiu, tačiau svarbiausia, kad čia gyvena puikūs, darbštūs ir savo kraštą labai mylintys žmonės, kurie prisideda prie Klausučių kaimo augimo. Savivaldybės vadovas įteikė Klausučių seniūnei ir Klausučių kaimo pirmininkui dovaną – metraštį, linkėdamas, kad jis būtų pripildytas naujų, reikšmingų ir svarbių darbų, kurie dar labiau papuoštų Klausučius. Susirinkusiuosius su jubiliejumi sveikino ir Vilkaviškio dekanas kun. Virginijus Gražulevičius.

Šventės metu taip pat pagerbti žmonės, kurie Klausučiuose beveik nuo pat jų įkūrimo pradžios – tai patys garbingiausi, patys vyriausi kaimo gyventojai, kurie ilgiausiai puoselėjo šį kraštą, juo rūpinosi ir kartu su juo užaugo. Džiugu tai, kad šventėje galėjo dalyvauti ir pats vyriausias kaimo gyventojas – Albinas Uldys, kuriam jau beveik 100 metų.

O kokia šventė be muzikos! Jos Klausučiuose netrūko. Scenoje vienas po kito pasirodė Lietuvos muzikos žvaigždės: koncertines programas atliko solistai Eglė ir Vytautas Juozapaičiai, grupė „Patruliai“, Natalija Bunkė ir Džordana Butkutė.

Šimtmečio šventę vainikavo dangų nušvietę įspūdingi fejerverkai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top