Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Keičiasi tvarka parkuose ir kitose viešose erdvėse

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė naujus ribojimus dėl piliečių elgesio parkuose ir kitose viešose vietose.

Nuo šiol parkuose ir kitose viešose erdvėse žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikai. Tokių ribojimų imtasi siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo.

Jo teigimu, situacija, kurią tenka matyti miestų parkuose, žaidimų aikštelėse, kelia rimtą susirūpinimą. Tai rodo, kad kitos išeities, kaip labai tiksliai ir aiškiai apibrėžti, kaip žmonės turėtų elgtis, nėra.

Atsižvelgiant į Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas Ministro pasirašytas draudimas parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankančiuosius įpareigoja laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis tinkamos asmens higienos.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina vyresnio amžiaus žmones dabar apskritai vengti bet kokio išėjimo iš namų, jei nėra būtinybės. Taip pat paprašyti artimųjų pagalbos, jei reikia maisto ar vaistų.

Be to, Vilkaviškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro nurodymu, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnai, pavaldžių įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai yra įpareigoti visuose parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse, sporto aikštynuose įrengti įspėjamąsias lenteles su tekstu: „DRAUDŽIAMA parkuose ir kitose atvirose erdvėse būriuotis didesnei 5 asmenų grupei“; visose vaikų žaidimų aikštelėse įrengti įspėjamąsias lenteles su tekstu: „DRAUDŽIAMA vaikų žaidimų aikštelėse vienu metu žaisti daugiau nei vienos šeimos vaikams“. Pagal galimybes aptverti „STOP“ juosta.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top