Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kaune pagerbti „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai

Kauno „Girstučio“ kultūros ir sporto centre iškilmingos ceremonijos metu apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai. 26-ąjį kartą Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) surengtame konkurse dalyvavo 420 ūkių iš 39 savivaldybių, o nugalėtojais tapo 116 ūkių, tarp kurių ir trys ūkiai iš Vilkaviškio rajono.

Be tradicinės šventės šiemet Ūkininkų sąjunga minėjo ir kitas svarbias sukaktis: įkūrimo 100-metį ir atkūrimo 30-metį.

Laikantis konkurso organizavimo nuostatų, kiekvienoje savivaldybėje išrinkta po tris prizininkus. Šie prizininkai pagerbti iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu. Į Girstučio kultūros ir sporto centrą susirinko šių metų geriausi ūkininkai iš visos Lietuvos.

Ceremonijos metu pagerbti „Metų ūkis 2019“ nugalėtojai bei prizininkai Vilkaviškio rajone.

Pirmoji vieta atiteko nuo 1995 m. Klausučių seniūnijoje ūkininkaujančiam Algirdui Pilipavičiui. Bendras jo dirbamos žemės plotas – 66 ha.

Antrąją vietą pelnė Gedas ir Audronė Subatkiai iš Kybartų seniūnijos, šiemet minintys ūkininkavimo dvidešimtmetį. Šeima dirba 70 ha plote.

Trečioji vieta skirta Gižų seniūnijoje 75 ha plotą dirbantiems Algirdui ir Dalytei Dominaičiams. Jie ūkininkauja nuo 1996 m.

Konkurso „Metų ūkis 2019“ visiems I–III vietos laimėtojams buvo įteikti atminimo prizai, simbolizuojantys „ūkininko darbą, kai sugebama dirbti visa apimančiame chaoso fone“. Visiems prizininkams taip pat įteiktos konkurso rėmėjų – UAB „Biržų žemtiekimas“ ir UAB „Agrochema“ dovanos.

Mūsų rajono prizininkus pagerbti nuvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė, Vilkaviškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Onutė Kartavičienė. Konkurso prizininkus taip pat sveikino gausus būrys konkurso rėmėjų, respublikinės valdžios atstovų.

Be to, Premjero padėkos raštą ir Lietuvos valstybės vėliavą jo patarėja L. Počikovska įteikė Vilkaviškio rajono savivaldybės pirmosios vietos laimėtojui Algirdui Pilipavičiui.

Ūkininkus ir renginio svečius savo gražiausiomis dainomis linksmino grupė „El Fuego“.

Daugiau kaip ketvirtį amžiaus vykstančio konkurso tikslas skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje bei išaiškinti geriausius savivaldybėje.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top