Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kartu su rajono verslininkais ir profesinio mokymo atstovais apžvelgta rajono verslo situacija

Spalio 20 dieną Savivaldybės meras Algirdas Neiberka kvietė į susitikimą rajone veikiančių įmonių vadovus ar jų atstovus – Vilkaviškio sporto ir pramogų centre vyko Mero, mokslo ir verslo pusryčiai. Dėl COVID-19 pandemijos po ilgesnės pertraukos atgaivintame susitikime dalyvavo ir mokslo bendruomenės atstovai – Marijampolės profesinio renginio centro Vilkaviškio skyrius.

Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės, pasidalinta įžvalgomis apie verslo Vilkaviškio rajone kūrimosi skatinimą ir plėtros galimybes, jaunimo verslumo didinimą ir potencialą, aplinkos, palankios steigtis naujiems verslams, kūrimą.

Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė susitikimo iniciatorius – Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka, Marijampolės profesinio renginio centro vadovas Gražvydas Juodišius, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Vilkaviškio atstovybės vadovas Arūnas Simutis.

Kaip susitikimo pradžioje kalbėjo susitikimą moderavusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, šio susitikimo tikslas buvo ne tik išgirsti verslo, mokslo ir savivaldos poreikius ir įžvalgas, bet ir skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, nes tik visi drauge galime pasiekti geriausių rezultatų, atitinkančių visų pusių lūkesčius.

Tam, kad diskusija tarp susitikimo dalyvių būtų produktyvesnė, į susitikimą pakviesti pranešėjai, kurie pateikė naudingos informacijos verslo atstovams.

Marijampolės profesinio rengimo centro vadovas G. Juodišius kartu su Vilkaviškio skyriaus vadovu Gražvydu Šliauteriu pristatė profesinio mokymo būklę MPRC Vilkaviškio skyriuje, taip pat akcentavo pameistrystės programos plėtros būtinybę Vilkaviškio regiono įmonėse.

Savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė pateikė informaciją apie šiuo metu Savivaldybės siūlomą paramą verslininkams: pristatyta atnaujinta Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros rėmimo programa bei kitos paramos verslui programos, skiriamos lengvatos mokesčiams. Taip pat aptartos verslo plėtros galimybės, pristatyti šiuo metu potencialiems investuotojams paruošti investiciniai sklypai.

Teikiamos paramos verslui galimybes pristatė ir Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilkaviškio skyriaus vadovė Reda Besasparienė. Ji taip pat pateikė išsamią rajono užimtumo situacijos apžvalgą.

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė, kraštovaizdžio architektė Jolanta Juchnevičienė pristatė įvykusio projekto „Išmanusis miestas“, kuriame susitinka Lietuvos savivaldybės ir geriausi architektūros, urbanistikos, inžinerijos, statybos profesionalai bei jaunieji, aukštosiose mokslo įstaigose besimokantys studentai, rezultatus. Projekto dalyviai pateikė idėjas ir projektus, atitinkančius savivaldybės pateiktus poreikius. Mūsų savivaldybė projektui buvo pateikusi keturias problemines teritorijas: Vilkaviškio mieste išlikęs buvusio spirito fabriko pastatų ansamblis, Paežerių ežero pakrantė miesto dalyje, teritorija prie naujai rekonstruoto sporto komplekso ir pagrindinis miesto kvartalas.

Vėliau vyko diskusija, kurios metu kalbėta, kokiomis priemonėmis būtų galima skatinti verslo kūrimąsi, palaikyti jo vystymą, didinti konkurencingumą tarp kitų Lietuvos įmonių ir patrauklumą potencialiems darbuotojams.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top