Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kartu minėjome 170-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines

Šiemet lapkričio 23-ioji buvo ypatinga – minėjome jubiliejines, 170-ąsias, mūsų tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimimo metines.

Sukakčiai įprasminti Jono Basanavičiaus gimtinėje muziejuje vyko renginių ciklas „Sugrįžimai į tėviškę“, kurį sudarė parodos, edukacijos, teminės ekskursijos, festivaliai ir t.t. Visų jų tikslas buvo atskleisti, kokia įvairiapusiška, žinių ištroškusi, kūrybinga ir iškili asmenybė buvo Jonas Basanavičius, kodėl jo pėdsakai, palikti kuriant Lietuvos valstybę, svarbūs ir šiandien.

Lapkričio 23 dieną Jono Basanavičiaus gimtinėje muziejuje, Ožkabaliuose, vyko konferencija-skaitymai. Pranešimus čia skaitė istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktoriaus pavaduotojas-vyr. fondų saugotojas dr. Žygintas Būčys, Lietuvos nacionalinio muziejaus etnologė, Jono Basanavičiaus premijos laureatė dr. Elvyda Lazauskaitė, istorikas, archeologas doc. dr. Algimantas Merkevičius, Kaišiadorių muziejaus muziejininkas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Vytautas Budvytis, istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio Signatarų namų vyresn. muziejininkas dr. Valdas Selenis ir istorikas, Jono Basanavičiaus biografijos tyrinėtojas, knygų „Atsiskyrėlis iš Suvalkijos“ autorius Algirdas Grigaravičius.

Konferencijoje-skaitymuose taip pat dalyvavo Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureatai ir kiti svarbūs svečiai. Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos komisija 2021 metų premiją nusprendė skirti muziejininkui, etninės kultūros tyrinėtojui humanitarinių mokslų daktarui Eligijui Juvencijui Morkūnui, kuris savo apsilankymu taip pat pagerbė konferenciją.

Susirinkusiuosius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės mero patarėjas Joris Juškauskas. Jis perdavė Savivaldybės mero linkėjimus ir linkėjo išsaugoti ir puoselėti meilę Tėvynei, kuria taip pasižymėjo mūsų kraštietis dr. Jonas Basanavičius.

Negalėjusieji atvykti į Jono Basanavičiaus gimtinę konferenciją galėjo konferenciją stebėti per Lietuvos nacionalinio muziejaus „Youtube“ paskyroje vykusią tiesioginę transliaciją.

Baigiamieji šio ciklo renginiai tęsiasi ir toliau. Lapkričio 23–26 dienomis Jono Basanavičiaus gimtinės „Facebook“ paskyroje vyksta orientacinis žaidimas. Taip pat muziejininkai kviečia išbandyti naują edukacinę programą „Nuo Ožkabalių iki Vilniaus: Jono Basanavičiaus gyvenimo keliu“.

Daugiau informacijos apie renginius tel. 8 342 69 365 ir el. p. j.basanaviciaus.gimtine@lnm.lt

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top