Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kartu galima įveikti bet kokias negandas

Liepos 21 d. Vilkaviškyje POLA (Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija) organizavo seminarą „Kokias galimybes pacientui suteikia Lietuvos sveikatos priežiūros sistema“.

Jame naudingą informaciją pateikė POLA direktorė Neringa Čiakienė ir POLA psichologė Eglė Gudelienė,  POLA veiklą pristatė Projekto koordinatorė Jūratė Povilavičienė.

Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis kalbėjo, kad Savivaldybė visada pritaria ir palaiko Vilkaviškio onkologinių ligonių asociacijos „Viltis“ veiklą, yra nemokamai skyrusi patalpas, bendradarbiauja ligos prevencijos, POLA kortelės nuolaidų ir kt. klausimais. Be to, rajono Savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kad „Pola“ kortelės turėtojai miesto bei priemiestinio susisiekimo autobusais galėtų važinėti su 80 proc. nuolaida.

„Suprantu, kad žmonėms, sergantiems onkologinėmis ligomis, reikia visų sričių pagalbos. Nuolat bendradarbiaudami ir ieškodami įvairių galimybių prisidėti prie asociacijos veiklos, stengiamės bent šiek tiek palengvinti jų sudėtingą dalią. Juk nei vienas iš mūsų nesame apsaugoti nuo šios ligos diagnozės“, – kalbėjo meras.

Jis taip pat negailėjo gražių žodžių Vilkaviškio onkologinių ligonių asociacijos „Viltis“ vadovui Kaziui Bagušiui, kuris per kelerius metus sugebėjo suvienyti didelį būrį žmonių, teikti jiems svarbią pagalbą.

Beveik dvejus metus mūsų rajone veikianti Vilkaviškio onkologinių ligonių asociacija „Viltis“ išties yra nepamainoma pagalbininkė onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams ir jų artimiesiems. Asociacijos mūsų rajone įkūrėjas ir vadovas K. Bagušis kalbėjo, kad vis daugiau žmonių įsijungia į asociacijos gretas. Jis džiaugėsi rajono Savivaldybės palaikymu, vietinių verslininkų parama. Ne viena rajono įmonė yra prisijungusi prie „Pola“ kortelės projekto.

Seminaro metu POLA direktorė N. Čiakienė suteikė daug naudingos informacijos apie gydymo galimybes, sveikatos priežiūros įstaigų ir pačios POLA suteikiamas paslaugas, reabilitacijos galimybes, slaugos, nedarbo ir kitus ligoniams bei jų artimiesiems aktualius klausimus. POLA psichologė E. Gudelienė patarė, kur galima kreiptis psichologinės pagalbos, kvietė neprarasti vilties, o sunkiu momentu visada kreiptis į POLA komandą. „Kartu mes galime daugiau!“, – sakė ji.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top