Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Kaip COVID-19 plitimo prevencija skelbiama gripo epidemija

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija informuoja, kad atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministro sprendimą, nuo 2020 m. kovo 5 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje yra skelbiama gripo epidemija, kaip COVID-19 plitimo prevencija.

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybės Administracijos direktorius Vitas Gavėnas pasirašė įsakymą, kuriuo įpareigoja ugdymo, sveikatos priežiūros įstaigų vadovus vadovautis Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. B-ĮV-209 „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės 2020–2022 m. gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktikos ir kontrolės priemonių plano patvirtinimo“ ir vykdyti patvirtintame plane numatytas priemones, skirtas įgyvendinti gripo epidemijos metu.

Taip pat rekomenduojama:

  • Sprendimus dėl masinių renginių ribojimo kiekvienu atveju priimti, atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką;
  • Nutraukti pamokas švietimo  įstaigose ir užsiėmimus organizuotuose kolektyvuose, susirgus 20 proc. ir daugiau juos lankančių vaikų;
  • Įmonėse ir organizacijose, ypač vaikų kolektyvuose, išskirtinį dėmesį skirti patalpų vėdinimui, drėgnam valymui bei dezinfekcijai;
  • Riboti asmens sveikatos priežiūros įstaigose hospitalizuotų ir globos namuose gyvenančių asmenų lankymą.

Taip pat primename, kad tinkama rankų higiena sumažina COVID-19 ir kitų užkrečiamųjų ligų perdavimo ir užsikrėtimo riziką. Rankų higiena – tai dažnas ir tinkamas rankų plovimas vandeniu su muilu arba rankų valymas alkoholio turinčiomis priemonėmis (tirpalais, geliais, servetėlėmis ar kitomis priemonėmis).

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top