Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Jono Basanavičiaus gimtinė kviečia į unikalų renginių ciklą „Sugrįžimai į tėviškę“

Šie metai ypatingi – rudenį minėsime dr. Jono Basanavičiaus 170-ąsias gimimo metines. Birželio 24 dieną drauge švęsdami giedromis mielų susitikimų nuotaikomis ir vasarišku lietumi paženklintas Jono vardines, oficialiai pradėjome renginių ciklą „Sugrįžimai į tėviškę“, skirtą šiai sukakčiai įprasminti.

Įpusėjus vasarai Jono Basanavičiaus gimtinė kviečia ne tik pasivaikščioti žalumoje ir žieduose skęstančioje patriarcho sodyboje bei Tautinio atgimimo ąžuolyne, bet užsukti ir į muziejaus vidų, kur galite pasižvalgyti po asmeniniais patriarcho daiktais papildytą ekspoziciją.

Raginame pasinaudoti šia unikalia proga ir išvysti naujai atgabentus patriarcho daiktus, kadangi  paroda vasaros pabaigoje iš Ožkabalių iškeliaus į Vilnių. Jono Basanavičiaus gimtinės edukatoriai sukūrė ir naują parodą lydinčią edukacinę programą, kurios metu turėsite galimybę sužinoti, koks gydytojas buvo patriarchas, išbandysite senuosius sveikatos tikrinimo bei ligų gydymo būdus, liaudies vaistininkystės receptus.

Kad Jūsų vasara būtų dar turiningesnė ir spalvingesnė, muziejininkai jau ruošiasi ir kitiems artėjantiems renginiams. Rugpjūčio 15 d. visus pakviesime į Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną, kur vyks 2021 m. Lietuvos muziejų keliui „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“ skirta linksma teatralizuota ekskursija. Bevaikštinėdami po Ąžuolyną ne tik sužinosite su šio unikalaus kultūros paveldo objekto istoriją bei prisiminsite pačius svarbiausius  Lietuvos istorijos faktus, bet ir nuotaikingai praleisti laiką. Rugpjūčio 20 dieną muziejaus lankytojams siūlysime jaukiai praleisti vakarą  besiklausant „LAVtrio“ – Loretos Sungailienės, Aistės Bružaitės ir Vytauto Pilibavičiaus – koncerto. Na o rugsėjo 4 dieną Basanavičių sodybos kieme tradiciškai šurmuliuos kasmet vis gausesnį žiūrovų ratą suburiantis Sūduvos mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“.

Taip pat primename, kad kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį Jono Basanavičiaus gimtinės ekspozicijas galite aplankyti nemokamai.

Primename, jog muziejaus durys atviros lankymui pirmadienį–penktadienį 9.00 val.–18.00 val., šeštadienį 10.00 val.–18.00 val., sekmadienį 10.00 val.–15.00 val. Daugiau informacijos tel. 8 342 69 365, el. p. j.basanaviciaus.gimtine@lnm.lt

Muziejaus informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top