Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Jaunimo neformali grupė „Mes –Jums“ kartu su kaimo bendruomene „Senieji Antupiai“ įgyvendino projektą „Pirmieji žingsniai verslo link“

Jaunimo neformali grupė „Mes –Jums“  kartu su kaimo bendruomene „Senieji Antupiai“ šiais metais teikė paraišką Vilkaviškio rajono  savivaldybės Jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų finansavimo konkursui pagal projektą „Pirmieji žingsniai verslo link“ savaeigės benzininės vejapjovės RM 248 T įsigijimui.  Projektui vykdyti iš savivaldybės buvo gauti 355 eurai, o viso išleista 369 Eurai. Prie projekto 14 eurų prisidėjo bendruomenė iš  surinkto nario mokesčio.

Projekto idėją – savanoriauti,  pasiūlė jaunimas, kuris turi mažiau galimybių nei kiti jų bendraamžiai, nes gyvena kaime ir yra kilę iš daugiavaikių šeimų, todėl dauguma jų nėra tokie aktyvūs ir žingeidūs kaip jų bendraamžiai, kadangi  tam neturi tokių galimybių. Antupiųose gyvena nemažai senjorų, kuriems dėl sveikatos problemų arba neturint šalia artimųjų reikalinga įvairi pagalba  tiek buityje, tiek tvarkant aplinką. Ne paslaptis, kad tarp jaunimo ir vyresnio amžiaus  žmonių jaučiama tiek socialinė, tiek kultūrinė atskirtis, todėl šiuo projektu buvo siekiama, kad jaunimas vykdydamas savanoriškas veiklas realizuotų save, prasmingai praleistų laisvalaikį, vystytųsi jų socialiniai įgūdžiai, savanorystei pasitelktų draugus ir tokiu būdu daugiau bendrautų tarpusavyje, išsiugdytų savybę padėti vyresniems, laiką leistų gryname ore. Savanoriška veikla suteikia papildomų žinių ir įgūdžių, tuo pačiu tai galimybė atrasti ir išbandyti save,   motyvuojant save ir kitus veikti ir  įgyvendinti savo idėjas. Šio projekto pagalba įsigijus savaeigę benzininę vejapjovę,  savanoriškų paskatų vedama jaunimo grupė, vasarą seneliams pjaus prie namų esančias vejas, rudenį surinks nukritusius lapus, o žiemą nuvalys sniegą tiek prieigose prie namų, tiek prie malkinių tuo pačiu pakapodami malkų, atnešdami kuro, išnešdami pelenus ir atikdami kitus buities darbus. Įsigyta vejapjovė priskirta jaunimo grupės vadovui ir tokiu būdu bus ugdoma atsakomybė dėl vejapjovės saugojimo ir savarankiškumas dėl darbų paskirstymo ir tinkamo jų atlikimo. Įsigyta vejapjovė palengvins jaunimui savanoriškai tvarkyti bendruomenės poilsio ir sporto aikštynus, tokiu būdu gražinant aplinką, kurioje patys gyvena.

Ateityje iš paramos lėšų, skirtų jaunimo grupei numatoma toliau plėsti  savanoriškas  jaunimo veiklas, pasitelkiant VMI  ir verslo  atstovus, kurie susitikimų su jaunimu metu supažindintų juos su reikalavimais verslo kūrimui,  suteiktų informacijos apie verslo galimybes ir jo subtilybes, kad savanorystės metu įgyta patirtis taptų jų verslu ir pragyvenimo šaltiniu.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top