Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Jaunimo mainai – gamtos apsuptyje, be išmaniųjų įrenginių

Balandžio 24 – gegužės 3 dienomis 43 jaunuoliai su grupių lyderiais iš Lietuvos, Slovakijos, Vengrijos, Portugalijos ir Čekijos dalyvavo projekto „Digital Experience” mainų veiklose Elniakampyje, kuriuos organizavo Kybartų jaunimo asociacija „Keliauk, kad keistum“. Jaunuoliai tobulino komunikacijos, viešo kalbėjimo ir kitus įgūdžius anglų kalba, ugdė kūrybinius gebėjimus, pažino kitų šalių kultūrą, sumažino socialinėse medijoje praleidžiamą laiką didindami realaus gyvenimo sąveikos kompetencijas.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti jaunuolių socializaciją, kritinį mąstymą, lyderystę ir bendradarbiavimą, mažinti praleidžiamą laiką socialiniuose tinkluose tarptautiniu mastu mišrių gebėjimų grupėje pasitelkiant neformalų ugdymą.

Šiuolaikinio gyvenimo neatsiejamas elementas yra socialinės medijos ir jų naudojimas. Nepaisant to, kad šios platformos suteikia galimybę susisiekti su žmonėmis visame pasaulyje ir praplėsit savo žinias, jų vartojimas gali tapti priklausomybės priežastimi ir, deja, dažnai jaunuoliai sugaišta jose didelę dalį laiko, kuris galėtų būti panaudotas produktyviau. Taigi, šio projekto metu tobulinome jaunimo gebėjimus, tokius kaip bendravimas, kritinis mąstymas ir kūrybiškumas. Tai jiems padės naudoti socialinius tinklus tinkamiau ir protingiau ateityje. Šio projekto metu skatinome jaunimo kūrybiškumą leidžiant laiką be technologijų, taip pat ieškojome geresnių alternatyvų laisvalaikiui leisti. Siekiant išlaikyti pusiausvyrą tarp socialinių tinklų ir tikrojo gyvenimo, jaunuoliai mokėsi kritiškai vertinti savo laiko valdymą ir pasirinkti vertingą socialinių medijų naudojimo kelią. Tai padėjo jaunimui suprasti, kad socialinės medijos yra svarbi priemonė, tačiau jos neturėtų visiškai užimti jų gyvenimo erdvės. Išmoktos pamokos ir įgyta patirtis padės praleisti mažiau laiko socialiniuose tinkluose. Visi dalyviai gavo Europos mastu pripažįstamą pažymėjimą „Youthpass“, kuriame aprašomi dalyvių įgyti įgūdžiai ir žinios.

Projektas buvo bendrai finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+.

Šis leidinys (ar kūrinys) atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Jolita Fabian
Asociacijos„ Keliauk, kad keistum”
prezidentė

[soliloquy id=”79599″]

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top