Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Janina Žekienė perrinkta Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininke

Šiandien vyko Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Joje pasidžiaugta praėjusių metų veiklos rezultatais, išklausyta Draugijos pirmininkės ataskaita už 2020 metus, pritarta finansinei bei revizijos ataskaitoms, patvirtinta Tarybos sudėtis, bet svarbiausia – dar vienai 4 metų kadencijai perrinkta Vilkaviškio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Janina Žekienė

Vienos didžiausių rajone – net 779 negalią turinčių žmonių vienijančios draugijos ataskaitinis-rinkiminis susirinkimas prasidėjo draugijos pirmininkės Janinos Žekienės pateikta išsamia veiklos ataskaita už 2020 metus. Ši organizacija veiklą vykdo visame rajone, o jos struktūrą sudaro net 11 grupių.

Pirmininkė apgailestavo, kad per metus narių skaičius sumažėjo 31 asmeniu. Ji pakvietė susirinkusius tylos minute pagerbti į amžinybę išėjusių net 23 draugijos narių atminimą.

Vėliau Pirmininkė aptarė svarbiausius praėjusiais metais įgyvendintus darbus, vykdytus projektus, organizuotus susitikimus, išvykas, šventes, įvykusias diskusijas, daugybę iššūkių pateikusį karantino laikotarpį.

Karantino laikotarpiu kybartiečiai ir Draugijoje veikiančio užimtumo klubo „Kamanė“ narės siuvo veido kaukes, Kybartų valgyklėlėje, laikantis visų saugumo reikalavimų, buvo dalinama sriuba, sunkiai sergantiems Draugijos nariams maisto porcijos buvo pristatomos tiesiai į namus. Pirmininkė nuoširdžiai dėkojo savanoriams, taip pat visoms kaimo bendruomenėms, kurios padeda Draugijai apsirūpinti daržovėmis, kitais maisto produktais. Už bendradarbiavimą ir teikiamą pagalbą maistu dėkojo organizacijai „Maisto bankas“.

J. Žekienė kalbėjo, kad Draugijoje teikiamos ne tik socialinės paslaugos, bet vyksta įvairi veikla.

„2020 metams neįgaliesiems suteiktos 2847 paslaugos, pavėžėta į gydymo įstaigas. Ne maža grupelė neįgaliųjų tapo drąsesni, labiau pasitikintys savimi kasdieninėje veikloje. Išmokome bendravimo etiketo, išgirsti kitą žmogų, padėti spręsti įvairias problemas, dalintis geru žodžiu ar daiktais. Tikiuosi, kad neįgalieji yra patenkinti dienos užimtumu, buvimu kartu, bendravimu, amatų būrelių veikla, meninių gebėjimų lavinimu“, – neįgaliesiems skirtas veiklas pristatė J. Žekienė.

Pirmininkė negailėjo gražių žodžių draugijos nariams, kurie yra aktyvūs ir dalyvauja įvairiuose užsiėmimuose, noriai vyksta į išvykas. Už gražius darbus neįgaliųjų draugijos labui padėkota grupių vadovams. Draugijoje veikia užimtumo klubas „Kamanė“, kurio rankdarbiais ne kartą galėjo pasigrožėti ir rajono gyventojai, grupės „Atrask save“ ir literatūros būrelis „Svaja“ glaudžiai bendrauja su didelius poreikius turinčiais neįgaliaisiais, sprendžia iškilusias problemas. Taip pat veikia ansamblis „Likimas“, kuris dažnai koncertuoja įvairiuose susitikimuose, šventėse.

Draugijos nariai vienbalsiai pritarė pirmininkės ataskaitai, patvirtino kitus procedūrinius klausimus.

Vėliau vyko draugijos pirmininko rinkimai. Savo kandidatūrą buvo iškėlusi vienintelė dabartinė Draugijos pirmininkė J. Žekienė. Išklausę jos motyvacinį žodį, Draugijos nariai vienbalsiai pritarė J. Žekienės kandidatūrai ir išrinko ją Draugijos pirmininke dar vienai 4 metų kadencijai.

Taip pat buvo patvirtinta iš 15 narių susidedanti Draugijos taryba. Vietoj savo noru išėjusių dviejų Tarybos narių, konferencijoje išrinkti nauji.

Susirinkusius draugijos narius, naujai kadencijai perrinktą pirmininkę sveikino konferencijoje dalyvavęs Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis dėkojo draugijai už aktyvią veiklą, rūpestį nariais, pozityvumą, neįkainojamą draugijos pagalbą ypač sudėtingu COVID-19 karantino laikotarpiu. Meras linkėjo nesustoti ir tęsti prasmingus darbus mūsų rajono žmonių labui, o prireikus pagalbos – nebijoti kreiptis.

Ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje taip pat dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas, LR Seimo nario Algirdo Neiberkos patarėjas Valdas Riklius.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top