Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Įvyko tarptautinė nuotolinė konferencija ir projekto atidarymas

Šiandien nuotoliniu būdu įvyko pagal Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą 20142020 m. įgyvendinamo projekto „Jaunimo sporto ir fizinio aktyvumo didinimas skatinant vietos valdžios institucijų ir bendruomenių įtraukimą pasienio regione“ atidarymo tarptautinė konferencija. Jos metu pristatytas pradedamas įgyvendinti projektas, įdomius ir naudingus pranešimus skaitė pranešėjai iš Vilkaviškio rajono ir Gusevo savivaldybių.

Šį projektą Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija įgyvendina kartu su partneriais iš Kaliningrado srities – Gusevo miesto savivaldybe. Taip pat projekto veiklose dalyvauja partneriai: Vilkaviškio sporto mokykla, Gusevo savivaldybės kultūros ir sporto įstaiga „Stadionas“.

Nors konferenciją buvo planuojama organizuoti gyvai Vilkaviškyje, tačiau pandemija ir ribojimai perkėlė renginį į virtualią erdvę. Renginys prasidėjo sveikinimo žodžiais, kuriuos tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Gusevo savivaldybės vadovas Aleksandras Kitajevas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka apgailestavo, kad pandemija pakoregavo planus surengti konferenciją gyvai, tačiau neabejojo, kad tai nesutrukdys apsikeisti gerąja projekto partnerių patirtimi. Savivaldybės vadovas džiaugėsi, kad šiandien duotas startas reikšmingam projektui ir netrukus prasidės ilgai laukta Kybartų stadiono tribūnų rekonstrukcija, bus įgyvendinama daug fizinį aktyvumą skatinančių veiklų, stiprinamas tarptautinis bendradarbiavimas.

Tarptautinėje konferencijoje savo pranešimus skaitė net 7 pranešėjai. Pirmoji pasisakė projekto koordinatorė Vitalija Venckuvienė, kuri išsamiai pristatė pradedamą įgyvendinti projektą, jo tikslus ir siekiamus rezultatus.

Pagrindinis įgyvendinamo projekto tikslas – padidinti mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą Lietuvoje ir Kaliningrado pasienio regione, skatinant valdžios institucijų bendradarbiavimą ir stiprinant vietos bendruomenės įsitraukimą. Taip pat siekiama sukurti bendradarbiavimo tinklą, prie kuriuo prisijungtų iki 15 organizacijų, veikiančių mokyklinio amžiaus vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo srityje Lietuvoje ir Rusijoje.

Bene svarbiausios projekto veiklos – numatomi įgyvendinti sporto infrastruktūros gerinimo darbai. Vilkaviškio rajono savivaldybėje bus atnaujintos Kybartų stadiono tribūnos, o Guseve bus įkurta paplūdimio futbolo aikštė. Projekto partneriai taip pat įsigis reikiamo inventoriaus veiklos vykdymui, varžybų organizavimui.

Projekte numatytos ir „minkštosios“ veiklos, skirtos vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo didinimui: organizuojama 6 dienų vaikų vasaros futbolo akademija, organizuojama 4 etapų Jaunimo futbolo lyga, surengiamos olimpinės vaikų žaidynės „Pietūs ir Šiaurė“, vykdomi mokymai treneriams, savivaldybės tarnautojams ir kt. Visos šios veiklos bus vykdomos abejose partnerių šalyse.

Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė kalbėjo apie mūsų rajono vaikų fizinio aktyvumo statistinius rodiklius, pristatė 2020 metais atlikto gyvensenos tyrimo rezultatus. Taip pat pristatė kokiomis Biuro organizuojamomis veiklomis yra stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas.

Apie fizinį aktyvumą Gusevo rajone kalbėjo Gusevo miesto savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų departamento vadovė Neli Mikaliova.

Vilkaviškio rajono savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė pristatė Vilkaviškio rajono nevyriausybines organizacijas, veikiančias sporto ir fizinio aktyvumo srityse. Tokį patį pranešimą, tik apie Gusevo rajone veikiančias NVO pristatė Gusevo miesto savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų departamento vyriausiasis specialistas Sergėjus Gulagovas.

Savo veiklas ir pasiekimus konferencijoje taip pat pristatė projekto partneriai –  Vilkaviškio sporto mokykla, Gusevo savivaldybės kultūros ir sporto įstaiga „Stadionas“. Algidas Karalius atstovavo Vikaviškio sporto mokyklą, o Marija Avilova – kultūros ir sporto įstaigą „Stadionas“.

Visą konferenciją moderavusi Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja J. Grigaliūnaitė dėkojo visiems dalyvavusiems ir kalbėjo, kad dabar laukia pats svarbiausias etapas – sėkmingas užsibrėžtų projektų tikslų įgyvendinimas. Ji linkėjo produktyvaus tarptautinio bendradarbiavimo ir visiems partneriams iš įgyvendinamo projekto pasisemti kuo daugiau gražių patirčių.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top