Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Įvertinimas Vilkaviškio rajono savivaldybei ir Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorei

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas), atsižvelgdamas į 2020 m. savivaldybėms rekomenduotų ir kitų veiklos sričių įgyvendinimą, planuotus ir pasiektus rezultatus, išskyrė savivaldybes ir jų jaunimo reikalų koordinatorius, kurių veiklą vertina kaip reikšmingai prisidėjusią kuriant teigiamą pokytį jaunimui ir jaunimo politikai Lietuvoje.

Departamento padėka skirta ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai bei Jaunimo reikalų koordinatorei Danguolei Gudeliauskienei, už įdėtas pastangas įgyvendinant jaunimo politikos sritis 2020 m., o ypač už aktyvią ir nuoseklią veiklą bei pasiektus išskirtinius rezultatus užtikrinant darbo su jaunimu veiklos kokybę Vilkaviškio rajono savivaldybėje.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje per paskutinius metus pasiekta puikių rezultatų jaunimo reikalų srityje. Parengta Atviro darbo su jaunimu plėtros Vilkaviškio rajono savivaldybėje galimybių studija. Ją rengiant išanalizuotos darbo su jaunimu paslaugos, strateginiai ir teisiniai dokumentai bei atlikta jaunimo problemų analizė ir pasiūlytos darbo su jaunimu formos. Vykdant nuoseklią veiklą parengta ir sėkmingai įgyvendinama Jaunimo programa gerinanti jaunimui skirtų paslaugų kokybę užtikrinančias sąlygas ir skatinanti jaunimo aktyvumą ir iniciatyvumą. 2020 m. atsirado naujos darbo su jaunimu formos – atviros jaunimo erdvės ir mobilusis darbas, kuriomis siekiama atsižvelgiant į individualius atitinkamoje teritorijoje gyvenančio jaunimo poreikius, padedant kompetentingiems jaunimo darbuotojams, užtikrinti turiningą jaunimo laisvalaikio praleidimą, ugdymą(-si) ir socialinę integraciją. Taip pat Savivaldybėje aktyviai įgyvendinama Jaunimo savanoriškos tarnybos programa. Praėjusiais metais surengti informaciniai susitikimai su jaunimo savanorius priimančioms arba galinčiomis priimti organizacijomis, parengti reikalingi dokumentai, akredituotos savanorius priimančios organizacijos, jauni žmonės supažindinti, paskatinti dalyvauti ir į(si)traukti į savanorišką veiklą. Skatinant jaunų žmonių aktyvumą ir dalyvavimą jaunimo organizacijų, neformalių jaunimo grupių veikloje buvo paskelbta Jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų finansavimo programa, kur sėkmingai buvo įgyvendinti šeši jaunimo projektai.

Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė džiaugiasi gautu įvertinimu: „Kai dirbi jaunimo apsuptyje, naujų žinių vis negana – jų norisi įgyti vis daugiau ir daugiau, ir kai darai, tai kas pačiai įdomu, darbas tampa malonumu. Dar pridedi nuoseklumo, atsakomybės, kantrybės – tai vertinta jaunimas ir palaiko vadovai. Jaunimui ir visiems dirbantiems su jaunimu noriu palinkėti priimti naujus iššūkius, semtis įkvėpimo iš mus supančio pasaulio, kartu realizuoti visas, net ir pačias netikėčiausias, idėjas, žengti didelius žingsnius, bet labiausiai linkiu sutikti ar atrasti geriausius draugus“.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top