Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Įspūdingais pasirodymais ir eglutės įžiebimu pažymėta Klausučių – Lietuvos mažosios kultūros sostinės 2021 – uždarymo ceremonija

Gruodžio 10-osios pavakare, nenumaldomai artėjant gražiausioms metuose šventėms, Klausučiuose įvyko įspūdinga 2021-ųjų Lietuvos mažosios kultūros sostinės uždarymo ceremonija ir įžiebta žavinga kalėdinė eglutė.

Šventė prasidėjo Vilkaviškio kultūros centro mišraus kamerinio choro „Uosija“ (vad. L. Venclovienė) atlikta daina bei Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro merginų šokių kolektyvo (vad. S. Jankienė) sušoktu šokiu.

Nors oras nelepino, tačiau nuotaikingoje šventėje netrūko nei staigmenų, nei linksmybių, o ypač patiems mažiausiems, kurie, žinoma, labiausiai laukė pasirodančio Kalėdų Senelio.

Originalia transporto priemone (krautuvu!) atskubėjęs Kalėdų Senelis sveikino vaikučius ir jų tėvelius bei su pagalba ištaręs stebuklingus burtažodžius įžiebė gražuolę eglutę.

Įžiebus eglutę į sceną žengė Klausučių seniūnijos seniūnė Judita Skystimienė ir projekto „Klausučiai – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2021“ koordinatorius, Klausučių kaimo bendruomenės pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas, kurie prisiminė prabėgusius metus, įgyvendintas veiklas, suorganizuotus įspūdingus renginius, dėkojo visiems prisidėjusiems, palaikiusiems ir apsilankiusiems Klausučiuose.

Turtingi gražių renginių, bendruomeniškumo, kūrybinių ieškojimų ir įgyvendintų įdomių sumanymų – tokie buvo Lietuvos mažosios kultūros sostinės metai Klausučiuose. Miestelis garsiai skambėjo visoje Lietuvoje, o Šimtmečio šventė, vykusi vasarą, preliminariai pritraukė net 15 tūkstančių žiūrovų!

Pasidžiaugus nuveiktais darbais, reikėjo padaryti dar vieną svarbią ceremoniją – Mažosios Lietuvos kultūros sostinės 2021 vėliavos nuleidimą. Lietuvos mažosios kultūros sostinės simbolis – vėliava  iškilmingai perduota kitų metų Lietuvos mažosios kultūros sostinei Marijampolės regione – Sangrūdai (Kalvarijos sav.). Vėliavą ir specialiuosius ženklus, kuriuos įteikė LR Seimo narė Guoda Burokienė, atsiėmė Sangrūdos kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Skuolienė.

Į ceremoniją atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Savivaldybės meras sveikino susirinkusiuosius ir įteikė padėkas už projekto „Klausučiai – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2021“ renginių ir veiklų organizavimą bei Vilkaviškio krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų projekto koordinatoriui R. Puodžiūnui ir Klausučių seniūnijos seniūnei J. Skystimienei.

„Ačiū už profesionalių kultūros renginių gausą bei meninių idėjų įgyvendinimą, kurios džiugino ir džiugins viso Vilkaviškio krašto gyventojus!“ – dėkojo Savivaldybės vadovas A. Neiberka.

Klausučių gyventojus ir atvykusius svečius taip pat sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Visos šventės metu susirinkusius linksmino ne tik „Uosijos“ choras ir charizmatiškosios šokėjos, bet ir savo dainas dovanojo iš Klausučių kilęs atlikėjas Lukas, pasirodė visų mylima vaikinų muzikos grupė „Projektas“. Susirinkusieji taip pat turėjo galimybę pasiklausyti nuotaikingo atlikėjos Irūnos koncerto, pasivaišinti Klausučių kaimo bendruomenės siūloma karšta arbata bei skanėstais. Šventę vainikavo ryškiausi fejerverkai.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top