Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Iškilmingame renginyje „Gintarinė Bitė 2019“ pagerbtos Vilkaviškio rajono nevyriausybinės organizacijos

Pirmą kartą mūsų savivaldybėje įvyko Vilkaviškio rajono nevyriausybinių organizacijų apdovanojimai „Gintarinė Bitė 2019“. Labai jaukus ir šventinis vakaras, vykęs Klausučių kultūros namuose, sukvietė gausų būrį mūsų rajono visuomenininkų pasidžiaugti vieni kitų gerais darbais, padėkoti jiems už jų atsidavimą, savanorišką veiklą, nuoširdų darbą.

Idėjos sumanytoja ir apdovanojimų organizatorė – Klausučių kaimo bendruomenė ir jos pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas. Jis ir atidarė šį iškilmingą renginį, įteikdamas pirmąją nominaciją.

„Mes – nevyriausybininkai, dirbame labai daug ir dirbame savanorystės pagrindais, tad įvertinti mūsų darbus tikrai reikia ir būtina“, – kalbėjo renginio sumanytojas R. Puodžiūnas.

Iš viso per apdovanojimų ceremoniją buvo įteikta 10 nominacijų. Apdovanojimai buvo teikiami šešiose NVO veiklos kategorijose: vietos bendruomeninės organizacijos; švietimo ir jaunimo srityje veikiančios organizacijos; socialinės globos ir sveikatos apsaugos srityje veikiančios organizacijos; užimtumo, laisvalaikio, turizmo srityje veikiančios organizacijos; kultūros ir sporto srityje veikiančios organizacijos; kitos bendrų pomėgių ar interesų organizacijos.

Dar po vieną nominaciją įsteigė Vilkaviškio rajono savivaldybė, Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupė ir Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupė. Pagal apdovanojimų nuostatus, gyventojai galėjo siūlyti savo kandidatus, kam bus įteikta „Gintarinė Bitė 2019“. Ji galėjo būti skiriama už visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir sklaidą; už savanorišką veiklą, pilietiškumo ugdymą; už krašto gražinimo, puoselėjimo, populiarinimo idėjas, iniciatyvas ir jų įgyvendinimą; už krašto garsinimą rajone, šalyje, užsienyje; už kultūrinę, švietėjišką sklaidą.

Dar kartą sveikiname visus nominantus ir „Gintarinės Bitės 2019“ laimėtojus:

  • Nominacija „Už Vilkaviškio krašto garsinimą, naujas idėjas, iniciatyvas ir jų įgyvendinimą“ įteikta Virbalio bendruomenei „Virbalio vartai“ (pirmininkas Stanislovas Lopeta);
  • Nominacija „Už Vilkaviškio vardo garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje“ įteikta Vilkaviškio miesto dviračių sporto klubui „Aira“ (vadovas Artūras Žemaitaitis);
  • Nominacija „Už visuomeninę veiklą ir žmonių telkimą, naujų idėjų populiarinimą ir jų įgyvendinimą“ įteikta Vilkaviškio šiaurietiškojo ėjimo klubui (vadovė Irma Maurienė);
  • Nominacija „Už savanorišką veiklą ir pilietiškumo ugdymą“ įteikta Lietuvos skautijos „Gražinos“ draugovei (vadovė Eglė Budrytė-Vilbikė);
  • Nominacija „Už visapusišką pagalbą onkologiniams ligoniams ir jų šeimos nariams“ įteikta Onkologinių ligonių asociacijai „Viltis“ (vadovas Kazys Bagužis);
  • Nominacija „Už visuomeninę veiklą, bendruomeniškumo puoselėjimą ir švietimo sklaidą“ įteikta Vilkaviškio trečiojo amžiaus universitetui (vadovė Dalytė Šileikienė).

Visuomenininkų pagerbimo iniciatyvą labai palaikė ir vietos valdžia. Taip buvo įsteigtos dar trys nominacijos.

Nominaciją „Už aktyvią bendruomeninę veiklą“ įsteigė Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupė. Jos pirmininkė Lina Kružinauskienė nominaciją įteikė Dailučių kaimo bendruomenei „Dailučių švyturiai“ (pirmininkė Irena Balanevičienė).

Nominaciją „Už socialinės integracijos didinimą ir savanorystės skatinimą“ įsteigė Vilkaviškio miesto veiklos grupė. Jos pirmininkė, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė įteikė nominaciją Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedros parapijos religinei bendruomenei (dekanas prelatas Vytautas Gustaitis).

Paskutiniąją nominaciją įsteigė Vilkaviškio rajono savivaldybė. Meras Algirdas Neiberka, besidžiaugdamas visų rajono nevyriausybinių organizacijų aktyvumu ir nuolatine pagalba, įteikė nominaciją „Už savivaldybės ir bendruomenės partnerystę, socialinių paslaugų teikimą ir viešųjų erdvių priežiūrą“ Gudkaimio kaimo bendruomenei (pirmininkas Ramūnas Žemaitis).

Nuostabų renginį papuošė išskirtinio balso savininkė Evelina Sašenko, puikias dainas atlikusi kartu su Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestru ir orkestro šokėjomis (vad. Saulius Mickevičius ir Sonata Jankienė). Renginį vedė – Daiva Kasulaitienė.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top