Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Interreg V-A Lietuva–Polska bendradarbiavimo programos projekto Nr. LT-PL-4R-326 baigiamoji konferencija

2020 m. liepos 1 d. Kybartų kultūros centras kartu su Lenkijos Kowale Oleckie seniūnija pradėjo įgyvendinti projektą LT-PL-4R-326 „Vienijanti kultūra – atviros durys, mintys ir širdys“. Jis organizuotas pagal „Interreg V-A Lietuva-Lenkija“ Europos teritorinio bendradarbiavimo programą.

Šio projekto tikslas buvo inicijuoti ilgalaikį kultūrinį bendradarbiavimą išsaugant natūralią aplinką, skatinant efektyvų išteklių valdymą, puoselėjant gamtos ir kultūrinio-istorinio Kybartų-Kowale Oleckie pasienio regiono paveldą ir, žinoma, didinant turizmo plėtojimą.

Projekto biudžetas siekė 768 108,70 Eur, iš jų – 652 892,38 Eur – skyrė ES.

Jį įgyvendinant renovuota Kybartų kultūros centro didžioji salė bei įsigyta reikalinga įranga (garso aparatūra, salės apšvietimas).

Šiandien Vilkaviškio kultūros centre vyko baigiamoji šio projekto konferencija, apibendrinusi visas įgyvendintas veiklas bei pasiektus tikslus.

„Džiaugiuosi, kad konferencija vyksta mūsų rajono centre – Vilkaviškyje, kad įgyvendinant projektą ir tuo pačiu šiandien, susitikę, galime dalytis patirtimi bei kartu tobulėti“ – tardamas sveikinimo žodį konferencijos dalyviams sakė Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka.

Jis taip pat dėkojo visiems, kurie prisidėjo įgyvendinant projektą ir išreiškė viltį, kad broliškais tapę Lietuvos ir Lenkijos santykiai besivystydami įgaus dar daugiau įvairiapusiškų krypčių ir ilgainiui taps tiek kultūriniais, tiek istoriniais, tiek ir sportiniais.

Merui antrino ir Kybartų kultūros centro vadovė Asta Vencienė. „Per šį projektą iš partnerių tapome draugais, tarp kurių atviros ne tik sienos, bet ir širdys“ – pažymėjo ji.

Kowale Oleckie meras Krzysztof Locman taip pat nuoširdžiai dėkojo už bendradarbiavimą.

Baigiamojoje projekto konferencijoje apsilankė mero patarėjas Bernardas Marčiukonis, Savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė bei Kybartų seniūnas Romas Šunokas.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top