Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

„Insulos“ bendrija aptarė praėjusių metų veiklą

Rugpjūčio 25 dieną Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre įvyko Vilkaviškio rajono diabetikų bendrijos „Insula“ ataskaitinis susirinkimas, kurio metu apžvelgta praėjusių metų veikla, nuveikti darbai, kalbėta apie problemas ir ateities planus bei pasidžiaugta šilta ir nuoširdžia bendryste.

Ataskaitinis susirinkimas prasidėjo tylos minute – taip buvo pagerbtas į amžinybę išėjusių narių atminimas. Vėliau bendrijos, jungiančios 172 narius, vadovas Kazimieras Kukis pateikė išsamią veiklos ataskaitą už 2020 metus.

„Per 14 metų, dirbdamas „Insulos“ pirmininku, žinau, kad kiekvienas iš čia atvykusių narių turi vienokių ar kitokių sveikatos problemų, bet nepaisydami visų sunkumų atvyko dalyvauti šiame susirinkime, išklausyti naujienas“, – susirinkusių narių aktyvumu džiaugėsi K. Kukis.

Pirmininkas aptarė svarbiausius praėjusiais metais įgyvendintus darbus, organizuotus susitikimus. Jis šiek tiek apgailestavo, kad užklupusi koronaviruso pandemija stipriai pakoregavo numatytas veiklas, apribojo gyvą bendrijos narių bendravimą. Per praėjusius metus į bendrijos veiklą įsijungė tik 3 nauji nariai.

Vis dėlto, per 2020 metus spėta ir susiburti, ir į ekskursijas nuvykti, ir pajūryje pailsėti, ir su kitomis diabetikų bendrijomis susitikti. K. Kukis taip pat pasidžiaugė naujomis patalpomis, kuriose dabar įsikūrė bendrijos būstinė. Jose jis laukia atvykstančių bendrijos narių, su jais aptaria ligos eigą, padeda jiems susigyventi su šia sunkia bei klastinga liga, aprūpina ligos eigos stebėsenai reikalingomis priemonėmis, įvairia literatūra, prireikus pamatuoja kraujospūdį, gliukozės kiekį kraujyje.

Kalbėdamas apie šių metų planus, bendrijos pirmininkas pasidžiaugė, kad šiais metais bus minimas „Insulos“ veiklos 30-metis. Jubiliejinę šventę ketinama surengti per Pasaulinę diabeto dieną, kuri minima lapkričio 14 d.

Kartu su bendrijos tarybos nariais K. Kukis padėkojo aktyviausiems „Insulos“ nariams, kurie neleidžia užgesti bendruomeniškumo židiniui. Jiems įteiktos atminimo dovanėlės.

Draugijos nariai vienbalsiai pritarė pirmininko ataskaitai ir dėkojo jam už aktyvumą, rūpestį bei pagalbą. Susirinkusiems taip pat buvo pristatyta Vilkaviškio diabetikų bendrijos „Insula“ finansinė ataskaita už 2020 metų veiklas, perskaityta revizijos komisijos ataskaita.

Ataskaitiniame susirinkime dalyvavo ne tik bendrijos nariai, bet ir svečiai, nuolatiniai bendrijos partneriai: Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė, šio skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Skripkiūnienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Sadauskienė, Lietuvos Respublikos Seimo nario Algirdo Butkevičiaus patarėjas Valdas Riklius. Naujoves diabeto ligos priežiūros srityje pristatė UAB „Roche Lietuva“ atstovė Nijolė Paldauskienė.

Susitikime dalyvavęs Savivaldybės vadovas A. Neiberka pasidžiaugė bendrijos veikla, vykdomais darbais ir negailėjo gražių žodžių aktyviam bendrijos pirmininkui. Meras dėkodamas už ilgametį nuoširdų ir atsakingą darbą, reikšmingą veiklą neįgaliųjų socialinės integracijos srityje, įteikė K. Kukiui Mero padėkos raštą.

Po oficialios ataskaitinio susitikimo dalies, klubo nariai klausėsi Alksnėnų kaimo kapelos „Alksnė“ koncerto.

[soliloquy
id="42256"]

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top