Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Iniciatyvos „Sūduvos juosta“ baigiamasis renginys

Vilkaviškio kultūros centre vyko iniciatyvos „Sūduvos juosta“ baigiamasis renginys bei kompaktinės plokštelės „Vilkaviškio krašto tradiciniai muzikantai“ pristatymas.

Vilkaviškio kultūros centre praėjusių metų pradžioje prasidėjusi iniciatyva „Sūduvos juosta“ buvo skirta Sūduvos, Jaunimo ir Savanorystės metams paminėti.

Prie juostos audimo prisidėti galėjo kiekvienas rajono gyventojas. Visus metus  buvo galima užeiti į Kultūros centro Mažąją audimo artelę ir išausti savo „Sūduvos juostos“ centimetrus.

Vilkaviškio kultūros centro Mažosios audimo artelės audėja Eglė Grigaitienė renginio pradžioje trumpai pristatė visą juostos atsiradimo istoriją.

Į Vilkaviškio kultūros centrą prisidėti prie juostos audimo atėjo apie 500 žmonių, dar tiek pat žmonių audė besilankant įvairiose rajono bei respublikinėse šventėse, taigi iš viso prie juostos prisidėjo apie 1000 žmonių.

Tai ne tik Vilkaviškio krašto įstaigų, visuomeninių organizacijų kolektyvai, pavieniai žmonės, sulaukta svečių iš Vilniaus, Punsko, Vokietijos bei Prancūzijos.

Iš viso buvo nuausta apie 10 metrų juostos, panaudoti 35 raštai ir 15 spalvų siūlų.

Šį gražų Trijų karalių dienos vakarą buvo ne tik užbaigti Sūduvos metai, tačiau taip pat pristatyta „Vilkaviškio krašto tradicinių muzikantų“ kompaktinė plokštelė, kuri skirta Sūduvos metams paminėti.

Renginio vedėja Daiva Kasulaitienė pasidžiaugė, kad šią plokštelę išleido Lietuvos nacionalinis kultūros centras bei Vilkaviškio kultūros centras. Plokštelėje pristatomos mūsų krašte XX a. viduryje bei antrojoje pusėje skambėję populiarios melodijos.

Muzikantams, įrašiusiems muziką į plokštelę, atminimo dovanas įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro etninio kultūros skyriaus instrumentinio folkloro specialistas Arūnas Lunys.

Šventiniame vakare taip pat dalyvavo Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė bei Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad Sūduvos metams paminėti buvo suorganizuota apie 30 renginių. Vadovai dėkojo visiems, prisidėjusiems prie Vilkaviškio krašto garsinimo. Tai ne tik įvairios rajono organizacijos, tačiau ir nevyriausybinės organizacijos, kurios vedė bei organizavo įvairias edukacijas bei gamino tautinio paveldo gaminius. Džiugu, jog visi bendromis pastangomis ir kūrybiškomis idėjomis prisidėjome prie Sūduvos metų paminėjimo!

Susirinkusiuosius šį vakarą džiugino akordeonų garsai, Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių ansamblis „Sadutė“ (vad. Daiva Venienė) bei Vilkaviškio kultūros centro moterų šokių kolektyvas „Vilkės“ (vad. Irena Šunokienė).

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top