Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Informacija gyventojams dėl daugiabučių namų viešųjų patalpų dezinfekavimo

Šiandien, gruodžio 14 d., Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą Nr. B-ĮV-1415, kuriuo įpareigojo Vilkaviškio rajono daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančias įmones, butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų pirmininkus, jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiančius asmenis periodiškai organizuoti bendrojo naudojimo patalpų valymą, dezinfekuoti daugiabučių namų laukujų durų rankenas, telefonspynes, laiptų turėklus.

Įsakyme nurodoma bendrojo naudojimo patalpas valyti ir dezinfekuoti pagal faktinį poreikį, bet ne rečiau kaip kartą per savaitę.

Apie darbų pradžią gyventojai turi būti informuojami skelbimais ant laiptinių durų.

Įsakyme nurodoma dezinfekcijai naudoti sertifikuotą skystį, kurio veiksmingumas virusams, grybeliams ir bakterijoms įrodytas laboratoriškai. Dezinfekuojant laiptines vadovautis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.

Taip pat gyventojai turi būti informuojami nepalikti asmeninių daiktų (dviračių, vaikiškų vežimėlių ar kt.) bendrose erdvėse ir įspėti, kad dezinfekavimo metu ir bent 30 minučių po dezinfekcijos į laiptinę neiti.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai taip pat informuoja, kad pasirūpinti laiptinių dezinfekcija gali ir patys gyventojai. Laiptinę galima išsivalyti įprastiniais plovikliais ir įprastomis paviršių dezinfekavimui skirtomis priemonėmis. Atvėrus langus ir išvėdinus ne mažiau valandą, išplovus laiptinę bei dezinfekavus paviršius, galima pasiekti alternatyvų efektą.

Pridedama:

2020 m. gruodžio 14 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. B-ĮV-1415

Rekomendacijos daugiabučių namų laiptinių valymui

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top