Primename, kad vadovaujantis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, jeigu pacientui paskirtas planinis gydymas stacionare (įskaitant dienos chirurgijos paslaugas ir paslaugas, teikiamas dienos stacionare, pvz., nėštumo patologijos, dermatovenerologijos, onkohematologijos, hematologijos, terapijos, vaikų ligų, alerginių ligų, spindulinės terapijos ir kt. paslaugos), jam privaloma prieš tai atlikti tyrimą koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti.
Šį tyrimą pacientui galės paskirti ne tik šeimos gydytojas, bet ir gydytojas specialistas, pavyzdžiui, gydytojas ortopedas traumatologas, kuris konsultavo ir operuos pacientą. Tai reiškia, kad žmogui nereikės dar kartą po gydytojo specialisto konsultacijos kreiptis į šeimos gydytoją, tad taip bus sumažinta ir šiems specialistams, ir pačiam pacientui tenkanti papildoma našta.
Pacientams, kuriems reikalingos planinės stacionarinės paslaugos, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti PGR metodu, t. y. imant tepinėlį iš nosiaryklės, gali būti atliekamas ne tik pačiose įstaigose, bet ir mobiliuose punktuose. Toks tyrimas turi būti atliktas likus ne daugiau nei 48 valandoms iki paciento planinio stacionarizavimo.
Jeigu tyrimas atliekamas toje pačioje įstaigoje, kur žmogus bus gydomas, tol, kol negautas atsakymas, ar jis yra užsikrėtęs ar ne, pacientas palatoje turi būti vienas.
Tuo atveju, jeigu tyrimą pacientas apsisprendžia atlikti mobiliame punkte, šeimos gydytojas arba gydytojas specialistas užpildo siuntimą, pats pacientas Karštąja koronos linija 1808 užsiregistruoja, nurodydamas, kad reikalingas tyrimas prieš planinį gydymą ligoninėje.
Su valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu galite susipažinti čia.