Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Informacija asmenims, neturintiems nuosavo būsto, ir jį nuomojantiems iš privačių asmenų ar perkantiems būstą išperkamosios nuomos būdu

Valstybė yra numačiusi tokiems asmenims paramą – skirti būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijas ar išperkamosios būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijas. Teikiant šią paramą siekiama mažinti gyventojų socialinę atskirtį ir skurdą, užtikrinti asmenų ir šeimų lygybę.

Anksčiau kompensacija galėjo pasinaudoti tik tie asmenys, kurie buvo pateikę prašymą nuomotis socialinį būstą. Dabar įstatymas yra pakeistas ir kompensacija gali pasinaudoti visos šeimos ir asmenys, kurie, neturėdami savo nuosavo būsto, iš privačių asmenų nuomojasi būstą, esantį jų gyvenamosios savivaldybės teritorijoje. Nuomojamas būstas turi būti ne mažesnis, kaip 10 kv. metrų, tenkančių vienam asmeniui.

Kas turi teisę gauti kompensaciją? Kompensaciją gali gauti asmenys ir šeimos, kurie deklaravo turtą ir gautas pajamas, o deklaruoto turto vertė ir pajamos neviršija nustatytų pajamų ir turto dydžių:

– vieno gyvenančio asmens grynosios metinės pajamos ne didesnės nei 6 528 Eur ir turimas turtas ne didesnis nei 7 168 Eur;

– dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos ne didesnės nei 13 568 Eur ir turimas turtas ne didesnis nei 14 336 Eur;

– keturių ar daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui ne didesnės nei 3 968 Eur ir turtas vienam asmeniui ne didesnis nei 7 168 Eur.

Būsto nuomos sutartis turi būti sudaryta ne trumpesniam kaip vienų metų laikotarpiui ir užregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre.

Kompensacijos dydis asmenims ar šeimoms priklauso nuo šeimos narių skaičiaus ir nuomojamo būsto naudingojo ploto, tačiau negali viršyti faktinio nuomos mokesčio dydžio.

Jei asmenys atitinka visus minėtus reikalavimus, jiems gali būti skiriama maksimali būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija: vienam gyvenančiam asmeniui – 68,21 Eur; dviejų asmenų šeimai – 90,94 Eur; trijų asmenų šeimai – 116,93 Eur; keturių asmenų šeimai – 142,91 Eur; penkių asmenų šeimai – 162,40 Eur.

Asmenys ir šeimos, norėdami pasinaudoti Kompensacija, turi socialiniams darbuotojams gyvenamojoje seniūnijoje pateikti šiuos dokumentus:

1) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

2) prašymą dėl Kompensacijos skyrimo;

3) būsto nuomos sutartį (turi būti sudaryta ne trumpiau kaip vieniems metams ir įregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre);

3) išrašą iš Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registro, kuriame butų įregistruotas juridinis faktas – sudaryta nuomos sutartis;

4) pažymą apie šeimos sudėtį.

Smulkesnė informacija teikiama Socialinės paramos skyriuje tel. 8 342 60 098.

Socialinės paramos skyriaus informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top