Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Informacija apie rinkimus asmenims su negalia

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijavo priemonių paketą, kad svarbiausia informacija apie savivaldybių tarybų ir merų rinkimus būtų suprantama ir aiški negalią turintiems rinkėjams.

Jeigu Jūsų rinkimų apylinkė nepritaikyta ar iki jos sunku nuvykti, Jūsų asmeninis asistentas gali Jus palydėti iki rinkimų apylinkės ir padėti įveikti kelionėje kilsiančius iššūkius. Kreipkitės į savo asmeninį asistentą.

Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija įpareigoja Valstybes užtikrinti, kad žmonės su negalia galėtų veiksmingai ir visapusiškai dalyvauti politiniame ir visuomenės gyvenime lygiai su kitais asmenimis tiesiogiai ar per laisvai pasirinktus atstovus, įskaitant neįgaliųjų teisę ir galimybę balsuoti ir būti išrinktiems.

Vyriausioji rinkimų komisija, bendradarbiaudama su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, parengė informacinį leidinį lengvai suprantama kalba apie 2023 m. kovo 5 dieną vyksiančius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus.
Leidinį galite rasti čia.

Žinoma, kad ne visos rinkimų apylinkės yra pritaikytos žmonėms su negalia, tad, norint išvengti nepatogumų, rekomenduojame pasitikrinti, ar Jūsų rinkimų apylinkė yra pritaikyta.
Tai galite padaryti čia arba tai sužinoti paskambinus trumpuoju mokamu numeriu 1855.
Nemokami numeriai pasiteiravimui:
„Tele2“ vartotojams – 867807023
„Bitė“ vartotojams – 865003406
„Telia“ vartotojams – 852361032
„Baltnetos komunikacijos“ vartotojams – 852059478
„CSC Telecom“ vartotojams – 869949098

Klausos negalią turintiems gestų kalbos vartotojams rinkimų metu nuotolinį vertimą užtikrins Lietuvos gestų kalbos vertimo centro vertėjai. Nuotolinio vertimo paslaugos, teikiamos savaitgaliais ir po darbo valandų. Todėl rinkimų metu, esant poreikiui, gestų kalbos vertimo paslaugos bus teikiamos per interneto pokalbių programą „Skype”, adresu: 24/7LGKvertimas.

Daugiau informacijos rasite čia.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top