Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Informacija apie prievolę deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas)

Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo (toliau – Įstatymas) 22 straipsnyje nustatyta, kad asmenys ir šeimos, įrašyti į Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą sąrašą, ir (ar) asmenys ir šeimos, gaunantys paramą būstui išsinuomoti, privalo, pasibaigus kalendoriniams metams, iki kitų metų gegužės 1 d. arba dėl svarbių priežasčių (ligos, kai asmuo gydomas stacionare, susižalojimo, nėštumo, likus 70 kalendorinių dienų iki gimdymo, gimdymo ir praėjus 56 dienoms po gimdymo (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų – 70 kalendorinių dienų), dėl savivaldybės teritorijoje paskelbtos epidemijos, stichinės nelaimės barba nelaimingo atsitikimo, dėl šeimos narių arba artimųjų giminaičių mirties, priežiūros ar slaugymo, dėl sulaikymo, suėmimo, arešto atlikimo, dėl Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatyme nustatytų pareigų vykdymo) iki kitų metų birželio 1 d. Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas).

Informuojame, kad jeigu asmenys ir šeimos iki šių metų gegužės 1 d., arba esant nurodytoms priežastims – iki šių metų birželio 1 d., Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka  nedeklaruos turto (įskaitant gautas pajamas), bus išbraukti iš Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą sąrašo, o asmenų ir šeimų, nuomojančių socialinį būstą, bus inicijuojama socialinio būsto nuomos sutarčių nutraukimas ir jų iškeldinimas iš socialinio būsto teisės aktų nustatyta tvarka.

Papildomai informuojame, kad asmenys ir šeimos, kurioms neišnuomotas socialinis būstas, gali pasinaudoti Įstatymo 10 straipsnyje numatyta ir kita paramos būstui išsinuomoti forma – gauti būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją.

Būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija mokama tik tiems asmenims ir šeimoms, kurių deklaruoto turto vertė ir pajamos neviršija Įstatymo 11 straipsnio 2 dalyje nustatytų pajamų ir turto dydžių, ir Lietuvos Respublikos teritorijoje neturi nuosavybės teise priklausančio būsto, arba turimas būstas nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų, arba turimo būsto naudingas plotas, tenkantis vienam šeimos nariui yra mažesnis kaip 10 kv. m arba 14 kv. m. (jeigu šeimoje yra neįgalusis), ir jeigu jie nuomoja  iš privačių fizinių ar juridinių asmenų tinkamą būstą, sudaro ne trumpesniam kaip vienų metų laikotarpiui būsto nuomos sutartį ir ją įregistruoja Nekilnojamojo turto registre.

Smulkesnę informaciją šiais klausimais galima gauti Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriuje (Vilkaviškis, S. Nėries g. 1, 225 kab.).

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top