Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Informacija apie prievolę deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas)

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo (toliau – Įstatymas) 4 straipsnio 5 dalies 2 punktu bei 22 straipsnio 1 punktu, primename, kad asmenys (šeimos), įrašyti į Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąrašą (toliau – Sąrašas) arba gaunantys paramą būstui išsinuomoti, privalo pasibaigus kalendoriniams metams, iki einamųjų metų gegužės 1 dienos t. y. iki 2021m. gegužės 1 d. arba dėl svarbių priežasčių, nurodytų Įstatymo 22 straipsnio 4 punkte, iki einamųjų metų birželio 1 dienos t. y. iki 2021m. birželio 1 d., Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka deklaruoti turtą, įskaitant gautas pajamas.

Jeigu dėl šalyje paskelbto karantino šis terminas būtų pakeistas, apie tai bus skelbiama viešoje erdvėje informacinėse priemonėse.

Informuojame, kad jeigu Jūs iki nustatyto termino, Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka nedeklaruosite turto, įskaitant gautas pajamas (deklaracijos forma FR0001), prarasite teisę į paramą būstui išsinuomoti.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad Gyventojo (šeimos) turto deklaraciją pristatyti į Vilkaviškio rajono savivaldybės administraciją yra nebūtina.

Smulkesnę informaciją apie turto, įskaitant gautas pajamas, deklaravimą galite gauti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, tel. 1882 arba +370 5 255 3190.

Papildomai informuojame, kad Įstatymo 10 straipsnyje numatyta galimybė asmenims ir šeimoms pasinaudoti ir kita paramos būstui išsinuomoti forma – gauti būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją.

Būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija mokama tik tiems asmenims ir šeimoms, kurių deklaruoto turto vertė ir pajamos neviršija Įstatymo 11 straipsnio 2 dalyje nustatytų pajamų ir turto dydžių, ir Lietuvos Respublikos teritorijoje neturi nuosavybės teise priklausančio būsto, arba turimas būstas nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų, arba turimo būsto naudingas plotas, tenkantis vienam šeimos nariui yra mažesnis kaip 10 kv. m arba 14 kv. m. (jeigu šeimoje yra neįgalusis), ir jeigu jie nuomoja  iš privačių fizinių ar juridinių asmenų tinkamą būstą, sudaro ne trumpesniam kaip vienų metų laikotarpiui būsto nuomos sutartį ir ją įregistruoja Nekilnojamojo turto registre.

Smulkesnė informacija teikiama: būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos klausimais –  Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje, tel. +370 342 60098 arba  +370 614 54 703, socialinio būsto nuomos klausimais – Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriuje, tel. +370 342 60192.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top