Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Informacija apie 2021 m. lapkričio 26 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtus sprendimus

Šiandien, lapkričio 26 dieną, įvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu priimti sprendimai 11 klausimų – pakeistas Vilkaviškio rajono savivaldybės 2021 metų biudžetas, pritarta Vilkaviškio rajono savivaldybės 2020–2022 metų strateginio veiklos plano 2020 metų įgyvendinimo ataskaitai, patvirtinti maitinimo ir medikamentų normatyvai Vilkaviškio rajono Kybartų socialinių paslaugų centre 2022 metams, priimti spendimai dėl turto perdavimo, atleidimo nuo nekilnojamojo turto nuomos mokesčio bei kiti sprendimai rajono gyventojams aktualiais klausimais. Posėdyje dalyvavo 23 Tarybos nariai.

Posėdžio pradžioje Savivaldybės meras Algirdas Neiberka nenusižengė tradicijai ir pasveikino gimtadienius šventusius tarybos narius. Vėliau, patvirtinus darbotvarkę, buvo pradėti svarstymai.

Pasibaigus posėdžiui Meras informavo, kad kitas tarybos posėdis vyks ne kaip įprastai paskutinįjį mėnesio penktadienį, bet prieš pat didžiąsias metų šventes – gruodžio 22 d.

2022-ieji – Sūduvos ir Jaunimo metai

Tarybos nariai pritarė ir 2022 metus Vilkaviškio rajono savivaldybėje paskelbė net dvejomis išskirtinėmis dedikacijomis – Sūduvos metais ir Jaunimo metais.

2022 metai paskelbti Sūduvos metais Vilkaviškio rajone atsižvelgus į istorinį ir kultūrinį aspektus. Pirmasis Sūduvos krašto žemių vakarinių ir pietvakarinių sienų juridinis apibrėžimas buvo užfiksuotas Melno taikos sutartyje 1422 metais. Taigi, nuo šios datos iki dabartinių dienų Sūduvos kraštas tapo sudėtine Lietuvos valstybės dalimi. 2022 metais minėsime Melno sutarties, o tuo pačiu ir Sūduvos krašto susigrąžinimo 600 metų sukaktį. Sūduvos kraštas turi didžiulę reikšmę Lietuvos istorijai, jos dabarčiai ir žvelgiant į ateitį, nuolat pabrėžiama Sūduvos krašto įtaka lietuvių kultūrai, kalbai, raštijai, knygnešystei. Be to, pažymimas Sūduvos krašto indėlis į lietuvybės sąjūdžio gaivinimą visų okupacijų metais, Lietuvos valstybės atgimimą (dr. Jono Basanavičiaus asmenybė ir veikla, Valstybės himno autoriaus dr. Vinco Kudirkos veikla ir kt.).

Šiuo sprendimu siekiama stiprinti piliečių tapatybės ir priklausymo etniniam Sūduvos kraštui jausmą, skatinti domėtis savo krašto istorija ir kultūra. Sūduvos metų minėjimo programa bus patvirtinta iki kitų metų sausio mėnesio pabaigos.

Siekiant atkreipti dėmesį į Lietuvos jaunimo politikos tikslus ir Lietuvos jaunimo problemas savivaldybėje, šalyje ir užsienyje, 2022-ieji taip pat paskelbti Jaunimo metais Vilkaviškio rajone.

Priėmusi šį sprendimą Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba sudarys galimybes jaunimui, jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms, įstaigoms atkreipti dėmesį į Lietuvos jaunimo politikos tikslus ir Vilkaviškio rajono  savivaldybės jaunimo problemas, numatyti ir vykdyti prasmingas, jaunimą plačiai ir aktyviai įtraukiančias minėjimo veiklas bei renginius.

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top