Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Į Savivaldybę atkeliavo „Lietuvos Metų gaminys 2020“ medalis, kuriuo įvertinta Vilkaviškio autobusų stotis

Šiandien, balandžio 15 dieną, Vilkaviškio rajono savivaldybėje apsilankė UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas ir UAB „Kautra“ filialo „Vilkaviškio AP“ vadovas Marius Jasaitis, kurie atvežė labai svarbų apdovanojimą – „Lietuvos Metų gaminys 2020“ medalį, kuriuo įvertintas bendras savivaldos ir privataus investuotojo kūrinys – naujoji Vilkaviškio autobusų stotis.

Nors Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojai buvo paskelbti dar praėjusių metų gruodį, tačiau pasidžiaugti Vilkaviškio autobusų stoties sėkme ir įvertinimu sutrukdė visoje šalyje įvesti judėjimo ribojimai. Vos tik ši karantino suvaldymo priemonė buvo atšaukta, UAB „Kautra“ vadovai atvyko pasidalinti laimėjimu su Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovais ir prisiminti nueitą kelią, kol šiuolaikiška, modernizuota Vilkaviškio autobusų stotis atvėrė lankytojams duris.

„Džiaugiuosi, kad šis privataus verslo ir savivaldos darnaus bendradarbiavimo pavyzdys ne tik ypatingai papuošė mūsų miestą, sukūrė naujas darbo vietas, bet yra teigiamai įvertinamas Lietuvos ir pasaulio mastu“, – susitikimo metu kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Po daugiau nei metus trukusių statybų architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis, darbą pradėjusi 2020 metų kovo mėnesį, jau ne pirmą kartą yra linksniuojama kaip inovatyvumo ir ekologijos pavyzdys, kuriame brandžią teritorijos augmeniją pavyko paversti neatsiejama pastato dalimi. Objektas jau buvo išrinktas tarp 5 geriausių Lietuvos architektūros kūrinių, o architektas pelnė nacionalinę kultūros ir meno premiją už miestui ir žmogui atvirą architektūrą.

Objekto bendras plotas viršija 2 000 m2, autobusų stoties dalis sudaro 400 m2. Atnaujintoje autobusų stotyje veikia ne tik 6 išvykimo ir 2 atvykimo aikštelės, bet taip pat įsikūrė vienuolika prekių ir paslaugų tiekėjų – nuo vaistinės, rūbų bei namų apyvokos prekių iki mėsos gaminių, sodo prekių, kavinės ir kitų.

Simboliška, kad šis apdovanojimas į savivaldybę atkeliavo būtent Kultūros dieną, nes naujoji Vilkaviškio autobusų stotis yra tapusi ir puikia kultūrine erdve – čia vyksta koncertai, nuolat eksponuojamos įvairios parodos.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top