Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Į mobilų punktą pacientą gali nuvežti ir šeimos narys, ir kaimynas

Primename, kad Vilkaviškyje veikia mobilus koronaviruso infekcijos (COVID-19) patikros punktas. Jo darbo laikas – nuo 8.00 val. iki 10 val., nuo pirmadienio iki penktadienio ir nuo 8.00 val. iki 9 val. šeštadieniais. Sekmadieniais ir šventinėmis dienomis punktas nedirbs. Mobilusis punktas veikia šalia VšĮ Vilkaviškio ligoninės, adresu: Maironio g. 25, Vilkaviškis.

Sulaukę vis daugiau paklausimų, kokiais būdais saugu vykti į mobilius punktus išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), atkreipiame dėmesį, kad TIK KRAŠTUTINIAIS atvejais dėl pavėžėjimo paslaugos reikia kreiptis į Savivaldybės administraciją. Jau susiduriame su problema, kai pavėžėjimo paslauga suteikiama asmenims, kurie turi savo transporto priemones ar juos gali nuvežti artimieji, tačiau to nepadaro ir sukliudo nuvežti į mobilųjį punktą tuos gyventojus, kurie tokių galimybių tikrai neturi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai patvirtina – Jus tikrai gali nuvežti šeimos narys, giminaitis, kaimynas ar net taksi vairuotojas. Dar kartą primename, kokiais būdais saugu vykti į mobilius punktus:

 • Į mobilų punktą savo automobiliu galite nuvažiuoti pats.

Dėvėkite nosį ir burna dengiančią apsaugos priemonę, po apsilankymo – dezinfekuokite liestus paviršius, išvėdinkite automobilį.

 • Jus gali nuvežti šeimos narys / giminaitis / draugas / kaimynas.

Tokiu atveju galimai užsikrėtęs koronaviruso infekcija žmogus sėdi ant galinės sėdynės šachmatų principu, t. y. ne už vairuotojo, o įstrižai salono. Tiek vairuotojas, tiek keleivis, vežamas į mobilų punktą, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (rekomenduojama dėvėti respiratorių), prieš įlipdamas į automobilį tiriamasis privalo dezinfekuoti rankas. Po pavėžėjimo į mobilų punktą rekomenduojama automobilį išvėdinti, dezinfekcine priemone nuvalyti liečiamus paviršius.

 • Jus gali nuvežti taksi, pavežėjas.

Tiek vairuotojas, tiek keleivis, vežamas į mobilų punktą, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, prieš įlipdamas į automobilį keleivis privalo dezinfekuoti rankas. Po pavėžėjimo į mobilų punktą automobilis išvėdinamas, dezinfekcine priemone nuvalomos durelių rankenos.

 • Kraštutiniais atvejais galima kreiptis pavėžėjimo paslaugos į Savivaldybės administraciją.

Tiek specialaus transporto, tiek žmogiškieji ištekliai Savivaldybės administracijoje yra riboti, todėl gyventojus prašome kreiptis pavėžėjimo paslaugos tik tais atvejais, kai tikrai nėra jokių kitų galimybių nuvykti į mobilų punktą patiems savarankiškai.

 • Važiuoti į mobilų punktą viešuoju transportu (autobusu, troleibusu) griežtai draudžiama!

Taip pat prašome gyventojų nesibaiminti ir norime Jus nuraminti, kad mobiliame punkte dirbantys medicinos specialistai nėra infekuoti, jie dėvi pilną apsaugą: kasryt lenda į naujus apsauginius kombinezonus, apsimauna pirštines, kepures, užsideda respiratorius, akinius, antbačius, nuolat dezinfekuoja paviršius, todėl po darbo valandų mobiliame punkte tikrai gali grįžti į įprastas savo darbovietes kitose sveikatos priežiūros įstaigose, priimti pacientus, po darbo grįžti pas savo šeimas.

Kartais vietoj to, kad nepagrįstai piktintumėmės, geriau nuoširdžiai padėkokime Vilkaviškio rajono medikams už jų sunkų darbą.

KAIP VEIKIA MOBILUSIS PUNKTAS?

 • Pacientas ar jo atstovas turi registruotis tiksliniams ar profilaktiniams tyrimams paskambinęs į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 arba  galima užsiregistruoti internetu, užpildžius specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt. Registruojantis būtina pasakyti ar nurodyti, kad tyrimą atlikti pageidaujate Vilkaviškyje;
 • Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga ištirti dėl COVID–19;
 • Įvertinęs paciento pateiktą pirminę informaciją, Karštosios linijos konsultantas surenka šią informaciją: paciento vardą, pavardę, savivaldybę, iš kurios skambina, asmens kodą, mobiliojo telefono numerį, ar pacientas gali asmenine transporto priemone atvykti pats į Mobilų punktą;
 • Karštoji linija informuoja pacientą trumpąja žinute į paciento nurodytą mobilaus telefono numerį apie laiką ir adresą, kuriuo pacientas turi atvykti.

Kiekvienam skambinančiam pacientui nurodoma, atvykus į Mobilų punktą:

 • Pasiimti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, vyks tyrimo paėmimo procedūra;
 • Pacientui atvykus į Mobilųjį punktą, koordinatorius patikrina asmens tapatybės dokumentą ir registraciją patvirtinantį pranešimą (paciento paprašoma prie automobilio lango pridėti mobilų telefoną ir parodyti gautą registracijos žinutę bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą);
 • Slaugytojas paruošia mėgintuvėlį, užrašydamas vardą, pavardę, kodą, pasiruošią priemones Mobiliame punkte mėginiui paimti;
 • Paima tepinėlį iš nosiaryklės ir ryklės. Ėminys paimamas ir supakuojamas transportavimui;
 • Koordinatorius užpildys užsakymą SARS-CoV-2 (COVID-19) diagnostiniams tyrimams per Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (ESPB IS), formą E200;
 • Po ėminio paėmimo pacientas turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo;
 • Tyrimo rezultatą galima sužinoti „E-sveikata“ programoje;
 • Koordinatorius, gavęs teigiamus paciento tyrimo rezultatus, nedelsiant juos turi perduoti šeimos gydytojui, informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir pacientą.

Vilkaviškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top