Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gyva Atviro jaunimo centro lankytojų iniciatyva „Žaliasis Ovalas“

Vilkaviškio krašte iki vasario mėnesio pabaigos įgyvendinama naudinga ir gamtai draugiška iniciatyva „Žaliasis ovalas“, kurios planą parengė ir įgyvendina grupė jaunuolių – Liepa Landžiūtė, Gustė Ramanauskaitė, Milda Ramanauskaitė, Aurimas Kubilius, Milda Vizgirdaitė, Emilė Korbutaitė, Martynas Petrulis kartu su savo mentore, jaunimo darbuotoja Rasa Venclove.

Jaunuoliai kartu su keletu kitų jaunimo grupių iš skirtingų Lietuvos miestų (Šiaulių, Širvintų ir Vilkaviškio) bendradarbiaudami su asociacija „Aktyvus jaunimas“ prisijungė į tarptautinį projektą „Rebuild“. Vietinės iniciatyvos įgyvendinimo metu jaunuoliai siekia sutelkę jėgas įnešti pokyčių savo bendruomenėse.

„Žaliasis ovalas“ – tai iniciatyva, skirta skatinti tvarų gyvenimo būdą. Kaip sako grupės lyderė Liepa, „norime skatinti bendraamžius būti aktyviais ir daugiau vaikščioti bei važinėti dviračiais, kad būtų mažiau teršiama gamta ir tuo pačiu stiprinamas organizmas. Taip pat kviečiame jaunimą kartu su mumis kurti žvakes iš nepanaudoto vaško ir visokius darbelius iš statybinių atliekų. Norime parodyti, jog ne visada tai kas iš pirmo žvilgsnio atrodo nebereikalinga jau turi būti išmesta, tačiau gali būti panaudota kitur. Kūrybinių veiklų metu su dalyviais dalysimės žiniomis apie šiukšlių rūšiavimą, švaraus vandens svarbą ir pavojų gyvūnams dėl šiukšlinimo ne vietoje ir, žinoma, pasigaminsime žvakių ir meno dirbinių iš antrinių žaliavų.

Vasarą jaunuoliai dalyvavo mokymuose Kaune, kur susitiko su kitomis komandomis, gilino iniciatyvos planavimo bei įgyvendinimo proceso žinias. Iki šiol Vilkaviškiečiai jau suorganizavo keletą veiklų – dviračių žygį, pėsčiųjų žygį po Pajevonio apylinkes, edukacinį susitikimą su Vilkaviškio nuotėkų valymo centro specialistais, pėsčiųjų žygį į Alvitą, žvakių liejimo užsiėmimą su Alvito bendruomenės jaunimu. Iki vasario pabaigos aktyvios veiklos dar vyks Atvirame jaunimo centre, Čyčkuose, Bartninkuose, Gižuose. Tikėtina, jog dar šį mėnesį bus paskelbtas ir fotografijų konkursas. Kviečiame 14–29 m jaunuolius prisijungti į veiklas ir smagiai, įdomiai bei naudingai praleisti laiką.

Kovo mėnesį Lietuvoje bei projekto „Rebuild“ šalys partnerės – Italija, Kipras, Graikija, Belgija, Prancūzija, Ispanija – paskelbs apie visose šalyse įgyvendintas iniciatyvas. Kiekvienoje iš jų bus galima balsuoti už labiausiai patikusią iniciatyvą ir laimėtojai vėlyvą pavasarį susitiks Briuselyje aptarti pasiektų rezultatų ir planuoti ateities galimybes. „Žaliojo ovalo“ grupė jau dabar planuoja gamtai draugiškas veiklas organizuoti ir projektui pasibaigus, nes kiekvienam jos nariui yra svarbi ir gamta, ir sveikas gyvenimo būdas.

Palaikykite jaunuolius ir tausokite gamtą!

Vilkaviškio atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Rasa Venclovė

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top