Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gudkaimio kaimo bendruomenė – viena iš aktyviausių 2021-ųjų Lietuvos bendruomenių

Rugsėjo 22 dieną Mykolo Romerio universitete (MRU) apdovanoti aktyviausių Lietuvos bendruomenių 2021 m. konkurso laimėtojai. Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad vienos iš konkursų nominacijos laimėtoja tapo Gudkaimio kaimo bendruomenė! Jai skirta nominacija – „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“.

Kaip teigia konkurso organizatoriai, jau šeštą kartą surengtas respublikinis konkursas šiais metais išsiskyrė rekordiniu paraiškų skaičiumi – vienoje nominacijoje varžėsi nuo 20 iki 40 Lietuvos bendruomenių. Iš viso buvo paskelbtos penkios nominacijos: „Vietos bendruomenės lyderis-vadybininkas“, „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“, „Bendruomeniškiausia seniūnija arba savivaldybė“, „Kultūros kolektyvais garsi vietos bendruomenė“, „Sveiką gyvenseną propaguojanti vietos bendruomenė“.

2021 m. respublikinio bendruomenių konkurso apdovanojimus įteikė Mykolo Romerio universitetas ir LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) su informaciniu partneriu „Savivaldybių žinios“ bei verslo partneriu VšĮ „Pro Partners“.

Apdovanojimų dalyvius pasveikino MRU alumnė, SADM ministrė Monika Navickienė ir kiti garbūs svečiai.

Gudkaimio kaimo bendruomenės pirmininką Ramūną Žemaitį su reikšmingu apdovanojimu pasveikinti nuvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės viešųjų ryšių specialistė Asta Jurevičienė.

Konkurse Gudkaimio kaimo bendruomenė pelnė antrąją nominaciją – „Vietos bendruomenės sėkmės istorija“. 2019 metais Gudkaimio bendruomenė pirmoji Lietuvoje įgyvendino projektą ir Vilkaviškio rajone įkūrė pirmuosius „Gudkaimio kaimo bendruomenės savarankiško gyvenimo namus”, kuriuose gyvena 20 socialinės rizikos grupei priskiriamų asmenų ir jų šeimų narių, taip pat senjorai, neįgalieji.  2021 01 01 Gudkaimio kaimo bendruomenė įkūrė vaikų dienos centrą „Atžala“. Šiuo metu jį lanko 22 vaikai. Taip pat bendruomenė yra įkūrusi 7 darbo vietas. Ji ne kartą skatinta ir apdovanota už socialinių paslaugų teikimo inovatyvumą, rūpinimąsi visų amžiaus grupių ir socialinės padėties asmenimis.

Nominacijų nugalėtojus rinko Mykolo Romerio universiteto mokslininkų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei vietos bendruomeninių organizacijų atstovų komisija.

Mykolo Romerio universiteto ir Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės nuotr.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top