Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Grupinio gyvenimo namai: čia neįgalieji jaučiasi kaip tikruose namuose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva nuo 2014 m. yra vykdoma institucinės globos pertvarka, kuria siekiama, kad palaipsniui neįgaliesiems ar likusiems be tėvų globos vaikams globos įstaigose teikiamos paslaugos būtų pakeistos šeimoje ar bendruomenėje teikiamomis paslaugomis. Vilkaviškio rajono savivaldybė, įgyvendindama pertvarką, steigs 2 Grupinio gyvenimo namus Kybartuose.

Grupinio gyvenimo namai – svarbi institucinės globos pertvarkos dalis, padedanti neįgaliesiems integruotis į bendruomenę, ugdyti socialinius įgūdžius ir gyventi visavertį gyvenimą. Tokio tipo namuose žmogui užtikrinama savarankiškumo, saviraiškos, tobulėjimo laisvė, sudaromos sąlygos dienos užimtumui ar darbinei veiklai. Grupinio gyvenimo namai sėkmingai veikia pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

Asmenys steigiamuose grupinio gyvenimo namuose bus apgyvendinti tik tuomet, kai jų sveikatos būklė, gebėjimai bus įvertinti atitinkamų specialistų ir jie atitiks keliamus reikalavimus grupinių gyvenimo namų gyventojui. Neįgalūs asmenys, kurie yra linkę į agresiją, grupinio gyvenimo namuose bus neapgyvendinti.

Su 10 grupinio gyvenimo namų gyventojais dirbs 24 val. per parą socialiniai darbuotojai. Dienos užimtumas neįgaliesiems bus organizuojamas įsteigtose socialinėse dirbtuvėse.

Grupinio gyvenimo namai yra svarbi priemonė siekiant neįgaliesiems užtikrinti lygias galimybes gyventi bendruomenėje, būti savarankiškiems ir įsitraukti į bendruomenės gyvenimą, būti jos dalimi!

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top