Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gruodžio 13-ąją įžiebta Pilviškių miestelio kalėdinė eglė

Jau tradicija tampanti Advento laikotarpio miestelio šventė neatsitiktinai švenčiama šią dieną, nes tai – šv. Liucijos diena.

Šv. Liucijos diena siejama ne tik su šventosios kankinyste, bet ir su Saulės sugrįžimu. Per šv. Liuciją – ilgiausia naktis ir trumpiausia diena. Nuo jos nustoja ilgėti vakarai. Tad intensyvaus tamsėjimo periodas ties šv. Liucijos diena pagaliau stabteli. Šv. Liucijos diena – tinkamiausia diena užžiebti kalėdines girliandas ir žvakes. Tai atneša į namus viltį. Senovės lietuviai gruodžio 13-ąją įžiebdavo gausybę žvakių, dovanodavo vaikams dovanas. Šv. Liucija yra ir neįgaliųjų globėja. Buvo tikima, kad ji gydo ne tik fizinę, bet ir dvasinę neregystę.

Taigi, prieš šv. Kalėdas nieko nėra geriau, kaip susikaupti profesionalios muzikos atlikėjų koncerte. Turėjome tokią galimybę, nes Pilviškiuose apsilankė kolektyvas „Sonantem“, kurio vadovė Ausma Sakalauskaitė, šiemet koncertavusi ir Vatikane. Iš ten parvežtas dovanas Ausma įteikė mūsų gerb. klebonui Gedeminui Bulevičiui.

Su ateinančiomis kalėdinėmis šventėmis mus pasveikinti atvyko gerb. LR Seimo narys Kęstutis Smirnovas ir Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis.

Kad kuo daugiau šilumos ir vilties ateitų į mūsų gyvenimą palinkėjo seniūnas Vytautas Judickas.

Miestelio bendruomenė dosnių rėmėjų pagalba turėjo galimybę įvykdyti dar vieną socialinę akciją – pradžiuginti dovanomis miestelio neįgaliuosius vaikus.

Taigi, tegul mūsų namus ir širdis užplūsta šviesa ir skambėjimas!

 

Pilviškių miestelio bendruomenės informacija

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top