Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gražiškiuose vyksta Šv. Vincento atlaidai

Šiandien Gražiškiuose vyksta tradiciniai Šv. Vincento atlaidai, miestelio šventė bei minimas folkloro ansamblio „Gražupis“ veiklos 35-metis.
Šventinė diena prasidėjo iškilmingomis Šv. Mišiomis Gražiškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurias vedė kunigas Deividas Baumila.
Po Šv. Mišių, gausiai susirinkę tikintieji neskubėjo skirstytis namo. Po pamaldų buvo minimas Gražiškių folkloro ansamblio „Gražupis“ jubiliejus.
„Gražupis“ – pats seniausias folkloro ansamblis Vilkaviškio rajone, susikūręs dar 1987 metais, kuriam jau 26-erius metus vadovauja Aldona Krapavickienė.
Ansamblis saugo ir populiarina savam kraštui būdingas dainas, yra išlaikęs senąją, autentišką dainavimo tradiciją. Prieš 8-erius metus išleido Gražiškių krašto senovinių dainų kompaktinę plokštelę bei yra nuolatinis Lietuvos Dainų švenčių ir ir įvarių folkloro festivalių dalyvis.
Kolektyvą gražaus jubiliejaus proga sveikino kartu su tikinčiaisiais Šv. Mišiose dalyvavęs Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, Gražiškių seniūnė Ramutė Didvalienė bei kiti svečiai.
Sveikindamas kolektyvą Vilkaviškio meras džiaugėsi galėdamas pabūti tokioje šiltoje ir nuoširdžioje bendrystėje. „Kaip žmogus negali būti be maisto, taip pat jis negali būti ir be kultūros. Nuostabu, kad esate, ir nuostabu, kad garsinate mūsų kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ačiū už tautinių tradicijų, kultūros paveldo puoselėjimą bei Vilkaviškio krašto garsinimą. Toliau kurkit, skambėkit ir džiuginkint mus!“, – linkėjo Savivaldybės vadovas.
Šventinė diena toliau tęsiasi miestelio aikštėje, kur gyventojus bei svečius džiugins įvairių grupių koncertai.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top