Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gražiškių gimnazijos abiturientė Deimantė Povilaitytė tapo tarptautinio vertimų konkurso „Juvenes Translatores“ nugalėtoja Lietuvoje

Sausio 30 dieną Gražiškių gimnazijoje lankėsi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vertimo ir kalbos reikalų koordinatorius Egidijus Zaikauskas. Jis atvežė labai džiugią žinią – Gražiškių gimnazijos abiturientė Deimantė Povilaitytė tapo vertimų konkurso Juvenes Translatores nugalėtoja Lietuvoje.

Atidžiai išnagrinėję visus iš Lietuvos atsiųstus vertimus, Europos Komisijos vertėjai nusprendė, kad Deimantės vertimas tiksliausias, sklandžiausias ir kūrybiškiausias. Balandžio 6-8 dienomis Deimantė kartu su  anglų kalbos mokytoja metodininke Daiva Šnipaitiene keliaus į Briuselį dalyvauti konkurso laureatams skirtuose renginiuose, susitikti su konkurso Juvenes Translatores rengėjais, pamatyti, kaip dirba Komisijos vertėjai.  Svarbiausias programoje numatytas renginys – apdovanojimų ceremonija, per kurią visi 28 laureatai gaus apdovanojimus.

Europos Komisijos Vertimo raštu direktoratas kasmet rengia vertimų konkursą, kuriame gali dalyvauti 17-mečiai  iš visų 28 Europos Sąjungos šalių, kiekvienoje šalyje išrenkamas vienas laureatas. 2019-2020 mokslo metais konkurse dalyvavo 5516 dalyvių. Kiekvienoje šalyje atrenkama tiek mokyklų, kiek šalis turi Europos parlamento narių, taigi Lietuvoje buvo atrinktos 11 gimnazijų ir profesinių mokyklų (sąrašas skelbiamas čia: https://ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/juvenes-translatores/2019-contest/list-selected-schools_lt#lietuva).  Iš kiekvienos mokyklos galėjo dalyvauti ne daugiau kaip 5 vertėjai, taigi Lietuvoje buvo vertinami 45 dalyvių darbai. Maksimalus galimų surinkti taškų skaičius – 40.   Deimantė surinko 38 taškus (kaip sakė, E. Zaikauskas, tokio įvertinimo Lietuvoje nebuvo nuo 2015 metų) ir ženkliai aplenkė kitus dalyvius: vieno dalyvio vertimas įvertintas 35 taškais, 4 vertimai – po 34 taškus.

Dar trys vertimų konkurse dalyvavę Gražiškių gimnazistės Justė Dvarvydaitė, Sandra Prapuolenytė ir Vanesa Mickevičiūtė buvo apdovanotos padėkomis ir asmeninėmis dovanomis, o visi II, III ir IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo neįprastose anglų kalbos pamokose. Egidijus Zaikauskas papasakojo apie vertimų konkursą, supažindino mokinius su vertimų programomis ir  organizavo įdomų, bet nelengvą protmūšį gimnazistams.

Sveikiname Deimantę Povilaitytę ir jos mokytoją Daivą Šnipaitienę!

Plačiau apie konkursą galima paskaityti čia https://ec.europa.eu/info/education/skills-and-qualifications/develop-your-skills/language-skills/juvenes-translatores/2019-contest_lt.

Gražiškių gimnazijos direktorė Grita Launikonė

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top