Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gražiškių gimnazija dar vieneriems mokslo metams tampa programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ mokykla!

Gimnazija ketvirtus metus iš eilės yra apdovanojama ženklu „Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė“ (MEPA). 

Praėjusiais mokslo metais Gražiškių gimnazijos MEPA veikla buvo gerai įvertinta tarp 40 geriausiųjų Respublikoje ir laimėtas kvietimas komandai dalyvauti MEPA renginyje Europos Parlamente Strasbūre 2020 m. gegužės mėnesį. Deja, dėl visame pasaulyje pasklidusios koronaviruso pandemijos, gimnazistai  išvykti negalėjo.

Mokinių komandos veiklas koordinuoja Gražiškių gimnazijos socialinė pedagogė Romena Balsienė, jai suteiktas vyresniosios Europos Parlamento ambasadorės vardas.

Programa „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) įgyvendinama Lietuvoje jau ketvirtus metus. Jos tikslas – ugdyti jaunuosius europiečius, pristatyti Europos Sąjungos poveikį ir naudą įvairioms gyvenimo sritims ir skatinti jaunus žmones būti aktyviais savo šalies ir Europos Sąjungos piliečiais. Programoje gali dalyvauti gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos, kuriose mokosi 15-18 metų jaunimas.

Dalyvaujančių gimnazijų ir mokyklų mokytojai gali naudoti mokomąją MEPA medžiagą su daugybe interaktyvių užduočių ir veiklų, organizuoja Europos dienos šventę ir kitus renginius bei yra kviečiami į mokomuosius seminarus, kuriuose pristatomos įvairios aktualios ES temos. Geriausiai programoje pasirodžiusių gimnazijų moksleiviai ir mokytojai kviečiami į Euroscola renginius Strasbūre ar mokomuosius seminarus Briuselyje.

 

Plačiau apie MEPA galima rasti čia:  https://mepalietuva.eu/  

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top