Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Gimnazistai Erasmus+ projekte „Lenktynės įsidarbinimo link“

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazistų komanda, lydima direktoriaus pavaduotojos ugdymui Rasos Laukaitienės, spalio 22–31 d., Elniakampyje, Vilniaus rajone,  dalyvavo Erasmus + jaunimo mainuose ,,Lenktynės įsidarbinimo link“.

Per dešimt dienų jaunuoliai su bendraamžiais iš Slovakijos, Rumunijos, Estijos buvo supažindinti su skaitmeninio ugdymo robotikos sritimi, sukonstruojant radijo bangomis valdomus automobilius.

Projekto tikslas – padėti jaunuoliams geriau suprasti įsidarbinimo galimybes robotikos srityje, suteikti tam tikras kompetencijas ir žinias.

Kasdien vykusių sesijų metu susipažinome su Erasmus + projektu, jo metu įgyjamomis kompetencijomis, Youthpass sertifikatu, skirtingomis elektronikos sritimis. Patys pristatėme robotikos ir elektroninio švietimo galimybes savo šalyse. Visa tai padėjo pamatą vėliau vykusioms praktinėms sesijoms, kurių metu iš atskirų dalių, dirbant komandoje, turėjome sukonstruoti radijo bangomis valdomą automobilį.

Praktinių užsiėmimų metu turėjome panaudoti programavimo bei elektronikos žinias. Viena iš veiklų buvo išvyka į Vilnių, kur lankėmės verslo įmonėse, kurios specializuojasi robotikos srityje. Daug veiklų buvo skirta komandos pažinimui, pasitikėjimui vieni kitais. Ar pavyko sukonstruoti veikianti automobilį, visi galėjome įsitikinti organizuotose lenktynėse, kur tarp komandų neliko konkurencijos, o vienijo bendruomeniškumo jausmas.

Projekto metu turėjome galimybę ne tik mokytis, bet ir linksmai leisti laiką. Buvo gera sutikti žmonių iš skirtingų kultūrų ir juos pažinti. Tai geriausiai galėjome padaryti kultūrinių vakarų metu, kai šokome, dainavome, vaišinomės tradiciniais valgiais.

Paskutinę projekto dieną, atsisveikinant su dalyviais, nuriedėjo ne viena ašara.

Akivaizdu, jog kiekvienas dalyvis projekte paliko dalį savęs, išsinešdamas daug gerų prisiminimų. Tikimės, kad dalis jaunuolių, dalyvavusių Erasmus+ projekte „Lenktynės įsidarbinimo link“, pasirinks verslumo ar robotikos kelią.

Projekto dalyvė Gabija Krunkauskaitė, IIID klasė

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top