Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Forumas „Sūduva“ – tarptautinė mokslinė konferencija

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) ir Mykolo Romerio universitetas organizuoja forumą „Sūduva“ – tarptautinę mokslinę konferenciją, skirtą Melno taikos 600 metų jubiliejaus paminėjimui.

Konferencija rugsėjo 16 d. vyks Kybartų kultūros centre, o jos tema – „Melno taikos sutarties sociokultūrinis vaidmuo Europos ir Lietuvos saugumo architektūros raidoje“.

Rugsėjo 17 d. numatyta kelionė Melno taikos sutarties nustatytu pasieniu, o rugsėjo 27 d. planuojama išvyka prie Melno ežero, kur ir buvo prieš 600 metų pasirašyta taikos sutartis.

Mokslinėje konferencijoje bus pristatyta 12 pranešimų, tarp kurių ir svečių iš Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, JAV įžvalgos.

Susirinkusieji bus supažindinti ne tik su Melno taikos sutarties parengimo, pasirašymo istorinėmis, politinėmis bei teisinėmis aplinkybėmis, bet ir turės galimybę išgirsti apie sėkmingų tarpvalstybinių taikos sutarčių istorinį, politinį, teisinį, ekonominį ir kultūrinį vaidmenį įtvirtinant saugumą Europoje ar šiuolaikinio saugumo architektūros paradigmos kaitos sociokultūrinius iššūkius Europoje.

Nors konferencijos dalyvių skaičius ribotas, organizatoriai išdavė, kad visi norintieji turės galimybę konferenciją stebėti tiesiogiai per Youtube platformą.

Tarptautine konferencija siekiama atskleisti Melno taikos sutarties sociokultūrinį vaidmenį puoselėjant vietos bendruomenių saugumą Lietuvoje ir Europoje. Be to, pasak organizatorių, ja norima inicijuoti ir tolimesnius tvarios taikos, saugumo paradigmos kaitos Europoje tyrinėjimus.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top