Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Forumas „Sūduva“ – tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Melno taikos sutarties 600 metų sukakties paminėjimui

Kybartų kultūros centre šiandien prasidėjo tarptautinė mokslinė konferencija – forumas „Sūduva“. Šiemet jos tema – „Melno taikos sutarties sociokultūrinis vaidmuo Europos ir Lietuvos saugumo architektūros raidoje“.

Forumo atidaryme sveikinimo žodį tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

„Susirinkome Kybartuose neatsitiktinai – jau 600 metų šiuo miestu eina Lietuvos siena ir ji nekinta. Be to, Kybartai išsiskiria savo unikalia istorija – čia lankėsi ne vienas prezidentas. Džiaugiuosi, kad galime būtent čia paminėti Melno taikos sukaktį“ – sakė jis.

Dalyvius ir svečius taip pat sveikino Seimo narys dr. Algirdas Butkevičius, europarlamentaras doc. dr. Juozas Olekas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) Senato pirmininkas prof. dr. Romas Prakapas ir Viešojo saugumo akademijos dekanė prof. dr. Snieguolė Matulienė, Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis, Lietuvos šaulių sąjungos Išeivijoje Centro valdybos narys Ernestas Lukoševičius bei Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados misijos vadovo pavaduotojas, pirmasis patarėjas Peter Wilhelm Buschmann.

Forume numatyta pristatyti 12 pranešimų. Juos skaitys ne tik mokslininkai iš Lietuvos, bet ir iš JAV, Lenkijos, Ispanijos, Vokietijos.

Šiuo metu tebevykstančią konferenciją galima stebėti tiesiogiai:

https://www.youtube.com/watch?v=QNsZwL7tdSc

Antrą dieną, t. y. rytoj, rugsėjo 17 d., suplanuota kelionė Melno taikos sutarties nustatytu pasieniu, į kurią kiek anksčiau registruotis galėjo visi norintieji.

Konferenciją – forumas „Sūduva“ organizavo Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras bei MRU.

[soliloquy id=”64302″]

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top