Kartu minėkime 170-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines!

Šiemet lapkričio 23-ioji ypatinga – minime jubiliejines, 170-ąsias, mūsų tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimimo metines. Sukakčiai įprasminti muziejuje vyko renginių ciklas „Sugrįžimai į tėviškę“, kurį sudarė parodos, edukacijos, teminės ekskursijos, festivaliai ir t.t. Visų jų tikslas buvo atskleisti, kokia įvairiapusiška, žinių ištroškusi, kūrybinga ir iškili asmenybė buvo Jonas Basanavičius, kodėl jo pėdsakai, palikti kuriant Lietuvos valstybę, svarbūs ir šiandien. Lapkričio 23–26 dienomis norime Jus pakviesti į baigiamuosius šio ciklo renginius.

Lapkričio 23 dieną kviečiame atvykti į Ožkabalių kaimą ir dalyvauti konferencijoje-skaitymuose. Pranešimus čia skaitys istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktoriaus pavaduotojas-vyr. fondų saugotojas dr. Žygintas Būčys, Lietuvos nacionalinio muziejaus etnologė, Jono Basanavičiaus premijos laureatė dr. Elvyda Lazauskaitė, istorikas, archeologas doc. dr. Algimantas Merkevičius, Kaišiadorių muziejaus muziejininkas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Vytautas Budvytis, istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio Signatarų namų vyresn. muziejininkas dr. Valdas Selenis ir istorikas, Jono Basanavičiaus biografijos tyrinėtojas, knygų „Atsiskyrėlis iš Suvalkijos“ autorius Algirdas Grigaravičius. Negalinčius atvykti į Jono Basanavičiaus gimtinę konferenciją stebėti kviečiame per Lietuvos nacionalinio muziejaus „Youtube“ paskyroje vyksiančią tiesioginę transliaciją.

Mėgstantiems iššūkius ir norintiems pasitikrinti savo žinias bei jas papildyti paruošėme orientacinį žaidimą, kuris lapkričio 23–26 dienomis vyks Jono Basanavičiaus gimtinės „Facebook“ paskyroje. Įminus užuominas ir atsakius į klausimus bus galima laimėti pačių įvairiausių muziejaus rėmėjų ir draugų įsteigtų prizų!

Taip pat kviečiame išbandyti naują edukacinę programą „Nuo Ožkabalių iki Vilniaus: Jono Basanavičiaus gyvenimo keliu“. Ar esate pasiruošę žinių ir potyrių kupinai išvykai, kuri Jus ves spalvingu J. Basanavičiaus gyvenimo keliu? Maršruto pradžia – patriarcho vaikystės kaimas, kuriame pažinsite kaip prijuosčių raštai margą Sūduvos kultūrą. Norėdami pasimokyti medicinos ir tautinės vaistininkystės paslapčių – keliausite į Bulgariją. Kita stotelė – Praha, miestas, kuriame gimė pirmas lietuviškas laikraštis „Aušra“. Išsiaiškinę jo steigimo aplinkybes ir reikšmę, kartu su knygnešiu, gabenančiu „Aušrą“, grįšite į Lietuvą. Kelionę baigsite Vilniuje, gvildendami detektyvo vertas užduotis, susijusias su Lietuvos Nepriklausomybės Akto pasirašymo istorija.

Daugiau informacijos apie renginius tel. 8 342 69 365 ir el. p. j.basanaviciaus.gimtine@lnm.lt

Jono Basanavičiaus gimtinės kolektyvas

Data

2021 11 23
Baigėsi!

Laikas

15:00 - 18:00

Vieta

Jono Basanavičiaus gimtinė

Organizatorius

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys, Jono Basanavičiaus gimtinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top