Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Europos paveldo dienų renginiai kvietė pažinti ir pramogauti

Visoje Lietuvoje jau 26-ąjį kartą yra minimos Europos paveldo dienos. Vilkaviškio rajone, kaip ir kasmet, gyventojams taip pat buvo dovanojami išskirtiniai renginiai. Šiais metais Vilkaviškio turizmo ir informacijos centras visus pakvietė kartu leistis į žinių ir naujų potyrių kupiną kelionę ir taip drauge paminėti paveldo dienas.

Europos paveldo dienų renginiai kvietė pažinti ir pramogauti-3Kelionė prasidėjo Gižų kaime, kur laukė kvapni liepų arbata bei nuotaikinga ekskursija, po kurios visi vyko į rašytojo, mistiko Juozapo Albino Herbačiausko gimtąjį Lankeliškių kaimą.

Vėliau visi keliavo į Klampučių bendruomenės namus, kur buvo pristatyta paroda „Pamirštos ir nepažintos Vilkaviškio krašto asmenybės. Herbačiauskas“. Keliautojų čia laukė ir pietūs – kavinė „Pegasas“ vaišino Vilkaviškio krašto žydų kulinarinio paveldo patiekalais. Klampučių bendruomenės namuose apsilankė ir keliautojus pasveikino LR Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Europos paveldo dienų renginiai kvietė pažinti ir pramogauti-2Savivaldybės meras A. Neiberka susirinkusiems trumpai pristatė Vilkaviškio rajoną, lankytinas vietas. Kadangi didžioji dalis kelionėje dalyvavusių žmonių čia lankėsi pirmą kartą, meras linkėjo jiems dar nekartą sugrįžti, nes mūsų rajone tikrai yra ką pamatyti. Susitikimo metu Vilkaviškio turizmo ir informacijos centro turizmo vadybininkė Alma Brazytė padėkojo Savivaldybės merui už prisidėjimą prie renginio organizavimo ir įteikė jam padėkos raštą.

Kita kelionės stotelė – Klampučių dvaras, kuriame savo pranešimu apie J. A. Herbačiauską pasidalino Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus vyr. fondų saugotoja, muziejininkė Elena Rupeikienė.

Europos paveldo dienų renginiai kvietė pažinti ir pramogauti-1Po išklausyto pranešimo, visi keliavo į artimo J. A. Herbačiausko giminaičio, tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus gimtinę, kur keliautojų taip pat laukė įdomi programa.

Smagi ir kupina naujų potyrių kelionė baigėsi Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus organizuojamose veiklose Paežerių dvare.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top