Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Ekstremalių situacijų komisija rinkosi į neeilinį posėdį

Ketvirtadienį, vasario 27-ąją, Vilkaviškio rajono savivaldybės posėdžių salėje rinkosi Ekstremalių situacijų komisija. Susitikime, kuriame dalyvavo Savivaldybės, medicinos, policijos, visuomenės sveikatos biuro, maisto ir veterinarijos tarnybos, pasienio apsaugos tarnybos ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai, buvo aptartas prevencijos priemonių taikymas mūsų rajone paskelbus Valstybės lygio ekstremalią situaciją dėl koronaviruso pavojaus šalyje.

„Pakvietėme Jus į neeilinį posėdį, kad visi kartu aptartume galimas situacijas, rizikas ir kaip jas galėtume sumažinti arba jų išvengti, jeigu koronavirusas pasirodytų mūsų rajone. Esant tokiai situacijai visų tarnybų komandinis darbas yra labai svarbus“, – kalbėjo posėdį pradėjęs Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, savivaldybės Administracijos direktorius Vitas Gavėnas.

Susitikimo metu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus vedėja Daiva Miknevičienė patikino, jog šiuo metu Lietuvoje užfiksuotų koronaviruso atvejų nenustatyta. Ji supažindino su Sveikatos apsaugos ministerijos raštu, kuriame nurodoma rekomenduoti mokykloms, jog vaikai, grįžę iš Kinijos, Šiaurės Italijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos ir Singapūro, liktų namuose 14 dienų ir stebėtų savo sveikatą, o mokyklų vadovų prašoma suteikti galimybę tokiems mokiniams organizuoti ugdymą nuotoliniu būdu. Suaugusiems, grįžusiems iš minėtų vietovių, rekomenduojama dirbti iš namų, o nesant tokiai galimybei – kreiptis į Nacionalinio visuomenės sveikatos centrą, kuris suorganizuos nedarbingumo išdavimą. Kreiptis galima visą parą veikiančiu telefonu  8 618 79 984.

Posėdžio metu taip pat kalbėta apie Vilkaviškio rajono gydymo įstaigų pasirengimą – daugelis jų patikino, jog apsauginių priemonių kol kas turi ir yra pasiruošę priimti užsikrėtusį koronavirusu. Susitikimo dalyviai kalbėjo, jog svarbiausia, kad žmonės atidžiau laikytųsi asmens higienos, dažniau plautų rankas, dezinfekuotų žmonių liečiamus paviršius, vengtų masinių susibūrimų, o sugrįžus iš teritorijų, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, būtų sąmoningi ir laikytųsi Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų.

Daugiau informacijos:
Sveikatos apsaugos ministerija: http://bit.ly/SAMinformacija
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras: http://nvsc.lrv.lt/…/efektyviausios-priemones-koronaviruso-…
Užsienio reikalų ministerija: http://bit.ly/URMkeliauk

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top