Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Ekstremalių situacijų komisija rinkosi į neeilinį posėdį

Penktadienį, kovo 13-ąją, Vilkaviškio rajono savivaldybės posėdžių salėje rinkosi Ekstremalių situacijų komisija. Susitikime, kuriame dalyvavo Savivaldybės, medicinos, policijos, visuomenės sveikatos biuro, maisto ir veterinarijos tarnybos, pasienio apsaugos tarnybos ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai, buvo aptartas prevencijos priemonių taikymas mūsų rajone dėl koronaviruso plitimo pavojaus šalyje.

Savivaldybės Civilinės saugos specialistas Robertas Fišeris pristatė Vilkaviškio rajono savivaldybės ūkio subjektų ir kitų įstaigų pasirengimo reaguoti į ekstremalias situacijas vertinimą. Paminėjo, kad bendra situacija savivaldybėje pagerėjo. Taip pat posėdyje nuspręsta aktyvuoti Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centrą, operacijų vadovu paskiriant Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Daivą Riklienę.

Taip pat nuspręsta, kad nuo kovo 16 d. Savivaldybės administracijoje ir jai pavaldžiose įstaigose darbas bus organizuojamas „Vieno langelio“ principu, iki minimumo sumažinti besilankančiųjų skaičių, dirbti nuotoliniu būdu. Iš atostogų pavojingose šalyse sugrįžusiems darbuotojams liepta karantinuotis 14 dienų.

Taip pat penktadienį pasirašytas Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vito Gavėno įsakymas „Dėl koronaviruso (COVID-19) vykdymo priemonių“. Svarbiausi sprendimai:

  • Nuo 2020 m. kovo 13 d. 7:00 val. Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje uždraudžiama organizuoti visus tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kitus renginius.

  • Uždraudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas.

  • Uždraudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

  • Nuo 2020 m. kovo 16 d. privalomai stabdomas ugdymo ir vaikų priežiūros procesą ir švietimo veikla švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, rekomenduojant pasinaudoti mokinių atostogomis ir pasiruošiant taikyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

  • Rekomenduojama visoms Savivaldybės teritorijoje veikiančioms įstaigoms ir įmonėms atšaukti visas komandiruotes, kiek įmanoma darbą perkelti iš biurų į namus, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba juos perkelti į virtualią erdvę.

  • Rekomenduojama rajono teritorijoje veikiančių įstaigų ir įmonių vadovams užtikrinti galimybes tėvams, auginantiems vaikus, dirbti nuotoliniu būdu. Jeigu tokios galimybės nėra, informuoti, kad nedarbingumo pažymėjimai išduodami tokia pat tvarka, kaip įtariant kontaktą su infekuotu asmeniu bei sudaryti galimybę tėvams kreiptis dėl ligos išmokos, o pakeitus teisės aktus, gauti dalinio darbo išmoką.

  • Nurodyta Savivaldybės administracijai ir seniūnijoms nuo 2020 m. kovo 16 d. gyventojus įspėti lankytis tik esant būtinumui, o aptarnaujant vengti artimo kontakto, esant galimybei dirbti nuotoliniu būdu vieno langelio principu (el. paštu ar telefonu).

Taip pat primename, kad visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje skelbiamas karantinas nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.

Būkime visi atsakingi ir griežtai laikykimės rekomendacijų! Tik nuo mūsų visų elgesio priklausys kaip pavyks susidoroti su šiuo grėsmingu virusu.

Svarbiausia, kad žmonės atidžiau laikytųsi asmens higienos, dažniau plautų rankas, dezinfekuotų žmonių liečiamus paviršius, būtų sąmoningi ir laikytųsi šiuo metu paskelbto karantino Lietuvoje nurodymų, kuo daugiau būtų namuose, vengtų didesnių žmonių susibūrimų vietų, saugotų savo ir aplinkinių sveikatą.

Detalesni sprendimai bus priimti rytoj, kai su atsakingais specialistais bus nuspręsta, kaip nuo pirmadienio dirbsime atsižvelgiant į karantino paskelbimą ir kaip įgyvendinsime visus Vyriausybės sprendimus.

❗️Daugiau informacijos:

✅Sveikatos apsaugos ministerija: http://bit.ly/SAMinformacija

✅Nacionalinis visuomenės sveikatos centras: http://nvsc.lrv.lt/…/efektyviausios-priemones-koronaviruso-…

✅Vyriausybė: https://lrv.lt/

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top