Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Džiugina jaunųjų filologų pasiekimai šalyje

Į 53-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso darbų aptarimą nuotoliniu būdu buvo pakviesti keturi gimnazistai. Vertinimo komisijos nariai atskirose sekcijose (Poezijos, Prozos, Publicistikos ir esė, Literatūros mokslo ir kritikos, Vertimų, Kalbos, Tautosakos) diskutavo su mokiniais, aptarė jų darbus. Mokytojai pagal galimybes taip pat buvo pakviesti dalyvauti įvairių sekcijų veikloje. Aptarimuose išsakyta vertingų pastabų, patarimų, kai kurie darbai publikuojami „Pašvaistėje“ – kultūrinio gyvenimo žurnale jaunimui (vasario mėnesio numeryje – Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinio Deivydo Stankevičiaus esė „Raudona. Geltona. Žalia. Kas toliau?“). Vaikinui „Už labai gerą publicistiką ir eseistiką“ šiais metais skirtas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomas. Deivydo mokytoja – Nijolė Černauskienė.

Į šalies etapo darbų aptarimus buvo pakviestos ir  trys Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos gimnazistės: Ugnė Piliukaitytė, Justina Vyšniauskaitė ir Eglė Adomavičiūtė. Mokinės taip pat išgirdo vertingų patarimų, rekomendacijų tęsti pradėtus darbus, o Justinai Vyšniauskaitei „Už gerą tautosakos darbą“ skirtas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomas. Merginos mokytoja – Rasa Kvirevičienė. Justinos darbas „Gyvoji Vilkaviškio krašto enciklopedija“ įdomus ir tuo, kad tai pokalbis su vilkaviškiečiams gerai pažįstamu žmogumi Antanu Žilinsku.

Sveikiname jaunuosius filologus gimnazistus, jų tėvelius, mokytojus. Dėkojame Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms – Rasai Kvirevičienei ir Nijolei Černauskienei, kurių mokiniai Jaunųjų filologų konkursų šalies etapuose kasmet laimi apdovanojimus. Į naujus darbus palydime Johano Volfgango Gėtės žodžiais: „Ir nėr kūrybai / pabaigos, kas buvo / polėkiu, lai būna / ugnimi, besisukančiu / kūnu, atokvėpiu gi /  – niekados.“

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Kviečiame pasidomėti Deivydo ir  Justinos darbais:

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top