Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Draudžiama rūkyti prieštaraujant bent vienam gyventojui

Nuo šių metų pradžios rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui, yra draudžiama.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo draudimą rūkyti daugiabučių balkonuose reglamentuojančios Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. Teisės aktų normose taip pat įtvirtinta, kad pastato (buto) savininkas ar kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi pastatu (butu) ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko pastato (buto) patalpas bei į to paties buto patalpas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius įsakymu patvirtino Prieštaravimo dėl tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių vartojimo Vilkaviškio rajono savivaldybėje esančių daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose pareiškimo, šio prieštaravimo atšaukimo ir informacijos apie daugiabučius namus, kuriuose draudžiama rūkyti, paskelbimo, informacinių ženklų apie draudimą rūkyti įrengimo tvarkos aprašą.

Turės pateikti prieštaravimą dėl rūkymo

Daugiabučio namo gyventojo rašytinis prieštaravimas dėl rūkymo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams pareiškiamas arba atšaukiamas, pateikiant pranešimą Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai.

Prieštaravimo formą rasite čia.

Kai bent vienas daugiabučio namo gyventojas prieštarauja dėl rūkymo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, administracijos direktorius įformina sprendimą paskelbti, kad to daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, draudžiama rūkyti.

Kada baigia galioti draudimas?

Prieštaravimas baigia galioti šiais atvejais:

  • daugiabučio namo gyventojas atšaukia savo prieštaravimą;
  • daugiabučio namo gyventojas, pareiškęs prieštaravimą, pakeičia gyvenamąją vietą;
  • praėjus 6 mėnesiams nuo daugiabučio namo gyventojo, nedeklaravusio gyvenamosios vietos tame daugiabučiame name, pranešimo dėl prieštaravimo pareiškimo pateikimo dienos.

Visų daugiabučių, kuriuose rūkyti draudžiama, sąrašas bus skelbiamas Vilkaviškio rajono savivaldybės interneto svetainėje: https://vilkaviskis.lt/administracija/veiklos-sritys/draudimas-rukyti-daugiabuciuose-namuose/

Pridedama:

2021-02-04 Administracijos direktoriaus įsakymas Nr. B-ĮV-128 „Dėl Prieštaravimo dėl tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių vartojimo Vilkaviškio rajono savivaldybėje esančių daugiabučių namų balkonuose, terasose ir lodžijose pareiškimo, šio prieštaravimo atšaukimo ir informacijos apie daugiabučius namus, kuriuose draudžiama rūkyti, paskelbimo, informacinių ženklų apie draudimą rūkyti įrengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

Prieštaravimas dėl rūkymo daugiabučio gyvenamojo namo balkonuose, terasose, lodžijose

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top