Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Drąsiam vyrui padėkota už nepaprastą žygdarbį

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvyko neeilinis įvykis – Pajevonio seniūnijos gyventojui Andriui Vyšniauskui buvo įteiktas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklas „Už nuopelnus gyventojų saugai“. Jaunas vyras lapkričio 11 d., nepaisydamas galimo pavojaus savo gyvybei, iš gaisro išgelbėjo kaimyną.

Drąsų vyrą apdovanojo ir už nepaprastą drąsą dėkojo PAGD prie VRM Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Vilkaviškio PGT tarnybos viršininkas Erlandas Armanavičius bei vyriausiasis specialistas Darius Urbonas.

Lemtingąjį lapkričio 11-osios vakarą Andrius pamatė pro kaimyno namo langus besiveržiančius dūmus. Vaikinas iš karto pagalvojo apie sunkiai vaikštantį savo kaimyną Juozą, kuris buvo namuose. Šmėstelėjus minčiai, kad kaimynas nepajėgs išeiti iš degančio namo pats, Andrius nedvejodamas įėjo į dūmuose jau paskendusį pastatą. Tiesa, iš pirmo karto vyro nepavyko išvesti, jis dar norėjo kažkam skambinti, dairėsi degančiame name paliekamų daiktų. Vaikinas išbėgo į lauką iš dūmų ir ugnies, įkvėpęs gryno oro, dar kartą įbėgo į namo vidų ir iš liepsnų bei dūmų išvedė namo šeimininką į lauką bei dar kartą paskambino telefonu 112. Pasikvietęs pagalbon draugą ir mamą, jų padedamas, nunešė išgelbėtą kaimyną į savo namus, kur sulaukė greitosios pagalbos medikų pagalbos.

Su garbingu apdovanojimu A. Vyšniauską sveikino ir Savivaldybės vadovai – meras Algirdas Neiberka, mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas, jo pavaduotoja Daiva Riklienė.

„Džiaugiamės, kad mūsų rajone yra tokių žmonių, kurie savo poelgiais parodo, kad mes sugebame padėti, ištiesti pagalbos ranką, negalvojant apie save. Jūs esate pavyzdys kitiems, kad kiekvienas gali savo drąsiu elgesiu padėti kitam. Dėkoju Jums už išgelbėtą gyvybę“, – sveikindamas kalbėjo meras A. Neiberka.

Meras, dėkodamas už drąsų poelgį, A. Vyšniauskui įteikė įrėmintą Lietuvos valstybės himną bei vėliavą ir linkėjo stiprybės ir sėkmės ateityje.

Šiuo metu A. Vyšniauskas gyvena Pajevonio k. ir dirba autoservise. Pasiteiravus, ar vaikinas nenorėtų tapti ugniagesiu gelbėtoju, jis atsakė, kad anksčiau apie tai yra galvojęs, bet aplinkybės susiklostė kitaip, nors vis dar neatmeta tokios galimybės ateityje.

 

 

 

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top