Aktualijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės naujienos

Diskutuota apie jaunimo paslaugų plėtrą Vilkaviškio rajone

Birželio 19 d.  į Vilkaviškio kultūros centrą rinkosi rajono bendruomenės nariai, jaunimas, savivaldybės atstovai. Čia Politikos tyrimų ir analizės instituto komanda – Marius Ulozas ir Nerijus Miginis pristatė parengtą Atviro darbo su jaunimu plėtros Vilkaviškio rajono savivaldybėje galimybių studiją, buvo diskutuota, kaip tikslingai ir kokybiškai plėsti paslaugas, skirtas jaunimui Vilkaviškio rajone.

Visus susirinkusius pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka bei Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Susitikime dalyvavusiam jaunimui Savivaldybės vadovai palinkėjo kraštą turtinti darbais, pasiekimais, domėtis ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje bei likti ir kurti savo gyvenimą gimtajame krašte. Jie taip pat padėkojo Politikos tyrimų ir analizės instituto komandai bei Jaunimo reikalų koordinatorei Danguolei Gudeliauskienei už atliktą Vilkaviškio jaunimo situacijos tyrimą.

Šis tyrimas buvo atliekamas 2019 m. spalio–gruodžio mėn. Jame išanalizuotos Vilkaviškio rajono darbo su jaunimu paslaugos, strateginiai ir teisiniai dokumentai bei atlikta jaunimo problemų analizė, apklausti 365 respondentai. Tyrimą pristatęs N. Miginis kalbėjo, kad jaunimas Vilkaviškį mato kaip galimybių miestą, puikiai vertina Vilkaviškio jaunimo centro bei Vilkaviškio atviros jaunimo erdvės veiklas, tačiau jų teikiamos paslaugos pasiekiamos tik Vilkaviškio mieste, o jaunimas norėtų, kad jas galėtų gauti ir savo seniūnijoje. Jaunuoliai taip pat įvardina poreikį erdvei, kurioje galėtų susitikti su draugais ir leisti laisvalaikį, šioje erdvėje turėtų dirbti jaunimo darbuotojas, kuris galėtų padėti spręsti jų problemas ar dalintųsi jiems aktualia informacija. Jaunuoliams aktualios pramoginės laisvalaikio praleidimo galimybės, tai paaiškinama apklaustųjų amžiaus tarpsnio psichologiniais poreikiais. Kitos jaunuoliams aktualios temos yra darbas vasarą ir karjeros planavimas. Kas ketvirtas respondentas įvardino poreikį emocinio palaikymo veikloms. Kas penktam respondentui aktualus lytinis švietimas ir pasiruošimas šeimai. Politikos tema svarbi tik 13 proc. respondentų, todėl viena iš krypčių kuriant paslaugas jaunimui turi būti regioninis identitetas ir pilietiškumas.

Antroje susitikimo dalyje susirinkusieji buvo pakviesti pasiskirstyti į grupes pagal tai, kurioje seniūnijoje gyvena. Grupėse buvo kuriamas socialinis Vilkaviškio rajono žemėlapis, diskutuojama, kur tikslinga steigti atviras erdves darbui su jaunimu, kur reikia teikti mobilaus darbo su jaunimu paslaugas bei kaip užtikrinti šių naujai kuriamų paslaugų kokybę.

Pasidalinkite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kitos naujienos

Scroll to Top